• Bezpieczeństwo cyfrowe

• Bezpieczeństwo online w szkołach – poradnik

• W poradniku, skierowanym przede wszystkim do szkół, zaprezentowane zostały informacje o wybranych zagrożeniach na które narażone są dzieci i młodzież korzystające z internetu oraz propozycje procedur postępowania w przypadku ich wystąpienia. W materiale poruszono następujące zagadnienia: cyberprzemoc, nadużywanie internetu i gier, szkodliwe treści, sexting i treści tworzone przez młodych użytkowników, nielegalne treści, naruszenia prywatności, niebezpieczne kontakty, naruszenia prawa autorskiego, szkodliwe oprogramowanie, oszustwa komputerowe, ataki kierowane na sieci szkolne w celu zablokowania ich działania, jak również nieuprawnionego dostępu (lub zmiany) do informacji. Układ treści kolejnych rozdziałów obejmuje: krótki opis zagrożenia, odwołanie do wyników badań i przepisów prawa oraz porady.

Bezpieczenstwo online.pdf

Cyberprzemoc.pdf

Gry-online.pdf

• BADANIE “MŁODZI CYFROWI” – NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI

• Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfonu. Z powodu syndromu FOMO może cierpieć nawet 14% młodzieży. Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji, przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi”.

Ukazała się książka “Młodzi Cyfrowi. Nowe technologie. Relacje. Dobrostan”, której wersję elektroniczną można pobrać tutaj:

Mlodzi-Cyfrowi.-Nowe-technologie.-Relacje.-Dobrostan_ksiazka.pdf

Źródło: dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/