• Projekt historyczny

• Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”.

• Nasza szkoła przystapiła do projektu historycznego „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”. Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

•  Szkolne miejsce patriotyczno – historyczne pt.  „40 lat po stanie wojennym” projektu GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY”.

• W dniach 15-17. 11. 2021 r. uczniowie klas 4-8 obejrzeli film „Nie zabierajcie mamy”. W filmie przedstawiono wspomnienia działaczek „Solidarności”, które podczas trwania stanu wojennego zostały aresztowane i internowane.

W klasach 7-8 przeprowadzono lekcje historii o stanie  wojennym z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanymi przez IPN.

W ramach projektu nauczyciele historii uczestniczyli w wykładach poświęconych działaczom „Solidarności” naszego regionu, zaś uczniowie klasy 7 brali udział w I Wojewódzkim Konkursie Historycznym pt.: „Moja ojczyzna, mój region w okresie stanu wojennego”.

• 4 maja 2022 r. zaprezentowana została wystawa przygotowana przez IPN poświęcona stanowi wojennemu. Zwiedzający wystawę uczniowie mogli poznać genezę, przebieg oraz następstwa wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego. Ciekawe informacje zostały bogato zilustrowane oryginalnymi zdjęciami z tamtych lat.

• Lista galerii