Trwa Tydzień Zdrowia w naszej szkole. Uczniowie klas 1-3 również przygotowali pyszne i pożywne śniadania. Uczymy się zdrowych nawyków i dbania o nasze zdrowie.
Aktualności
🥗 Trwa Tydzień Zdrowia w naszej szkole! 🍎
- 28.05.2026
We środę uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie, które następnie zjedli w miłej atmosferze 😊Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zaangażowania i kreatywności. Przygotowane posiłki były nie tylko zdrowe i pełnowartościowe, ale także pięknie podane i estetycznie przygotowane 👏🥪🍓Na stołach pojawiły się świeże owoce, warzywa oraz różnorodne zdrowe przekąski. To była doskonała okazja do promowania zdrowych nawyków żywieniowych i wspólnego spędzenia czasu.Brawo dla wszystkich uczestników za wspaniałą pracę! 💚
🏆 Wyróżnienie dla naszej uczennicy w konkursie LET'S COUNT
- 27.05.2026
27 maja br. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Ziemi Śląskiej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się V Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Językowy LET'S COUNT.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII z dziesięciu szkół z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7c: Weronika Paszenda i Julia Zielińska.
Zadaniem uczestników było rozwiązywanie zadań matematycznych w języku angielskim.
Weronika Paszenda awansowała do dogrywki o III miejsce, a ostatecznie zdobyła wyróżnienie w konkursie. 👏
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatom oraz osobie wyróżnionej wręczono nagrody.
Serdecznie gratulujemy Weronice i Julii oraz życzymy kolejnych sukcesów! 🌟
Sukces w finale konkursu AleMózgi!
- 26.05.2026
Adrianna Zarzycka uzyskła tytuł laureata IV miejsca w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym AleMózgi!. Uczennica klasy VIc 7 maja brała udział w ścisłym finale konkursu, w którym miała trzy godziny na rozwiązanie pięciu zadań programistycznych - zdobyła równo 200 pkt co w szczegółowym rankingu uplasowało ją na 39 miejscu wśród 286 finalistów konkursu! Gratulujemy uczennicy umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na tym polu.
Szkolny Festiwal Nauki
- 22.05.2026
W środę 20. maja w naszej szkole odbył się trzeci Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali swoje przedmiotowe projekty edukacyjne, które w tym roku skupiały się wokół matematyki. Przed prezentacjami, dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w krótkim przedstawieniu, podczas którego siódmoklasiści w wesoły sposób zaprezentowali znaczenie matematyki w życiu każdego człowieka.
6
Wycieczka do Auschwitz-Birkenau
- 19.05.2026
14 maja odbyła się wycieczka do Auschwitz-Birkenau Memorial and Museum. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć dawne obozy koncentracyjne Auschwitz i Birkenau oraz poznać historię ludzi, którzy tam cierpieli i ginęli podczas II wojny światowej.
Wycieczka była bardzo poruszająca i skłoniła nas do refleksji nad historią, wojną oraz wartością życia i pokoju. Dzięki przewodnikowi mogliśmy lepiej zrozumieć tragiczne wydarzenia tamtych czasów. Była to ważna lekcja historii, którą na długo zapamiętamy.
1
Kangur Matematyczny - wyniki.
- 12.05.2026
Otrzymaliśmy wyniki konkursu Kangur Matematyczny. W naszej szkole w tym konkursie udział wzięło aż 33 uczniów i uczennic z klas IV-VIII. Najwyższe wyniki w swoich kategoriach osiągneli: Jakubowski Jan 4a, Sobolewska Maja 5c, Stachowski Natan 6b, Paszenda Weronika 7c i Natalia Szeja 8c. Niestety żadnemu reprezentantowi szkoły nie udało się uzyskać wysokich miejsc premiowanych tutuałmi laureata. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział - życzymy powodzenia następnym razem! Dziękujemy również Radzie Rodzciów za finansowanie konkursu - koordynatorzy: Małgorzata Wilde i Norbert Mosioł.
Akademia z okazji 235 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 12.05.2026
W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystą akademią 235. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Dla narodu pozbawionego niepodległości przez ponad 100 lat była nadzieją na odrodzenie. Dla nas jest podstawą polskiej suwerenności, wolności i demokracji.
Podczas tej wyjątkowej lekcji historii uczniowie klasy 2a przenieśli nas w krótkiej scence do 3 maja 1791 r. i pokazali sposób oraz atmosferę towarzyszącą uchwaleniu ustawy rządowej. Uczniowie starsi, z klasy 7b, przypomnieli wartości wpisane w ten ważny dokument, które powaliły Polakom przetrwać trudne momenty historii i stały się fundamentem tradycji niepodległościowych naszego państwa. Warto wracać, do takich wydarzeń, bo jak mawiał Józef Piłsudski: „naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.
3
Gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.
- 07.05.2026
Dnia 6.05.br. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców wywalczyła II miejsce. 👏🏆
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Anastazja Maleska (6a), Natalia Sznapka (6a), Milena Gotner (5c), Lena Włodarczyk (5c), Maja Sobolewska (5c), Amelia Kokieć (5c), Eliza Kotkowska (5c).
Drużynę chłopców reprezentowali: Karol Urbaczka (6a), Ksawery Plata (6c), Nikodem Orczykowski (6c), Jan Zakrzewski (6c), Kacper Lubski (6c), Mikołaj Brandys (5b).
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych! 💪🥈
"Złote jajo" - odnalezione!
- 06.05.2026
Kochani!
Właśnie przed chwilą odwiedził nas Bartek z klasy 2a z odnalezionym "Złotym Jajem". Poszukiwania zostały zakończone. Dziękujemy za udział i wytrwałość. Zwycięzca oczywiście odebrał nagrodę. Gratulujemy !!
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkamiAnną Czerwińską, Kamilą Kwiatek
WITAMINOWA BOMBA W KLASIE 2B! 🍎🍌🍓
- 06.05.2026
Dzisiaj w klasie 2b było pysznie, kolorowo i przede wszystkim – zdrowo!Nasi uczniowie zamienili się w prawdziwych mistrzów kuchni i samodzielnie przygotowali pyszne sałatki owocowe. 👩🍳👨🍳Zanim przystąpiliśmy do krojenia, rozmawialiśmy o tym, jak ważne są witaminy dla naszego zdrowia i energii. Potem w ruch poszły deski, nożyki i cała masa świeżych owoców.Efekt?Wygląda (i smakuje!) niesamowicie! 😋✨Edukacja prozdrowotna w praktyce to czysta przyjemność.Brawo dla drugoklasistów za zapał i dbanie o zdrowe nawyki żywieniowe! 🍏
Archiwum Aktualności