• Aktualności

      • Akcja „Góra Grosza” zakończona!
        • Akcja „Góra Grosza” zakończona!

        • 08.04.2026
        • Wolontariat wraz z opiekunkami: Anną Czerwińską, Kamilą Kwiatek od listopada prężnie uczestniczyli w akcji. Dziękujemy!

          W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę: 487,81 zł
          (prawie
          80 kg monet).

          Celem akcji Góra Grosza jak co roku jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczna opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

        • Akcja „Góra Grosza” zakończona!: Czytaj więcej
      • Awans do finału konkursu!
        • Awans do finału konkursu!

        • 01.04.2026
        • Dzisiaj organizator konkursu matematyczno-informatycznego AleMózgi! opublikował wyniki II etapu i jednocześnie listy uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu. W naszej szkole udział w tym etapie wzięło 12 uczniów z klas I-VI (wszystkich uczniów było aż 7429!).

          Wśród tak licznego grona adeptów programowania dwójka uczniów: Aleksander Szymański z 2c i Hanna Barcikowska z 3a była bardzo blisko awansu do finału. Sztuka ta udała się Adriannie Zarzyckiej z 6c, która rozwiązała 10 zadań zdobywając 92,5% możliwych punktów do zdobycia! Gratulujemy umiejętności i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 7 maja.

        • Awans do finału konkursu!: Czytaj więcej
      •  "Wielkanocne zbieranie jajek"
        • "Wielkanocne zbieranie jajek"

        • 01.04.2026
        • 1 kwietnia w naszej szkole odbyło się "Wielkanocne zbieranie jajek" dla klas 4–8. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zabawie, rywalizując o jak najlepszy wynik.

          Pierwsze miejsce zdobyła klasa 7C, drugie miejsce zajęła klasa 8A, a trzecie klasa 4B. Nagrody dla zwycięzców zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców (batony + cukierki), za co serdecznie dziękujemy.

        • "Wielkanocne zbieranie jajek": Czytaj więcej
      • "Mimo deszczu jesteśmy razem" - podsumowanie projektu czytelniczego
        • "Mimo deszczu jesteśmy razem" - podsumowanie projektu czytelniczego

        • 01.04.2026
        • Uczniowie klas 1-3 SP nr 2 w Pawłowicach zakończyli realizację II modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ -Lekturki spod chmurki”.Uczestnicy zajęć wraz z Detektywem Pozytywką rozwiązywali nietypowe zagadki i w ramach zajęć zrealizowali zadania:

          - uzupełnili lekturniki

          - odszukali cechy idealnego detektywa, wskazali podobieństwa i różnice w odniesieniu do bohatera książki

        • "Mimo deszczu jesteśmy razem" - podsumowanie projektu czytelniczego : Czytaj więcej
      • Apel wielkanocny
        • Apel wielkanocny

        • 01.04.2026
        • Wielkanoc jest o Miłości, która nigdy nie odchodzi. O Nadziei, która podnosi nas wtedy, gdy upadamy. O Światłości, która odnajduje nas w największym zagubieniu. Prawdziwy sens Świąt to Zmartwychwstanie - zwycięstwo życia nad śmiercią, miłości nad złością, pokoju nad lękiem. To moment w którym każdy z nas może wrócić...do Boga, do rodziny, do siebie na wzajem. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych !!!🐣🐥🐣🐥🐣🐥🐣🐥🐣🐥🐣🐥🐣🐥🐣🐥🐣🐥

        • Apel wielkanocny: Czytaj więcej
      • Koncert skrzypcowy
        • Koncert skrzypcowy

        • 01.04.2026
        • 🎻 Dziś w klasie 1a odbyły się wyjątkowe zajecia! Uczeń zaprezentował swoją pasję jaką jest gra na skrzypcach. Zagrał koncert oraz opowiedział ciekawostki na temat tego instrumentu. Jego występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i nagrodzony został brawami.

        • Koncert skrzypcowy: Czytaj więcej
      • Światowy Dzień Zespołu Downa
        • Światowy Dzień Zespołu Downa

        • 31.03.2026
        • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których założyły kolorowe skarpetki nie do pary – symbol różnorodności i akceptacji. Wykonały również prace plastyczne przedstawiające skarpetki. Podczas lekcji dowiedziały się, że mimo różnic każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek oraz zrozumienie.

        • Światowy Dzień Zespołu Downa: Czytaj więcej
      • Obserwacja roślin w 1a
        • Obserwacja roślin w 1a

        • 31.03.2026
        • Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych poświęconych obserwacji wzrostu roślin na przykładzie rzeżuchy.Celem aktywności było kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie umiejętności obserwacji oraz budowanie odpowiedzialności za prowadzoną hodowlę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.Z niecierpliwością oczekujemy pierwszych efektów i zmian zachodzących w roślinach.

        • Obserwacja roślin w 1a: Czytaj więcej
      • „WIELKANOCNE POSZUKIWANIE JAJEK”
        • „WIELKANOCNE POSZUKIWANIE JAJEK”

        • 30.03.2026
        • Kiedy: 1.04.2026

          Godzina: 5 lekcja- 11.35-12.20

          Gdzie: Boisko szkolne

          Organizatorem akcji jest Samorząd Szkolny.

          Celem wydarzenia jest integracja uczniów oraz promowanie aktywnego spędzania czasu poprzez wspólną zabawę i zdrową rywalizację.

          W akcji biorą udział klasy IV- VIII, które rywalizują ze sobą jako drużyny. Na terenie podwórka szkolnego zostaje ukrytych 100 jajek. Poszukiwania odbywają się wyłącznie na zewnątrz budynku szkoły – zabrania się szukania jajek wewnątrz.

        • „WIELKANOCNE POSZUKIWANIE JAJEK”: Czytaj więcej
      • Pixel XL – wyjazd pełen emocji!
        • Pixel XL – wyjazd pełen emocji!

        • 27.03.2026
        • 25 marca br. uczniowie klas 8a i 8c pod opieką nauczycieli: pani Mireli Polnik-Patas, Katarzyny Olenckiej, Agaty Witowskiej oraz Joanny Webster wybrali się na wycieczkę do Katowic 🚌 do obiektu Pixel XL. Na miejscu mieli okazję aktywnie spędzić czas, korzystając z interaktywnych atrakcji i świetnie się przy tym bawiąc 😊. Wyjazd obfitował w emocje, rywalizację i współpracę w grupach. Po zakończeniu zabawy wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się do restauracji McDonald’s 🍔, gdzie mogli odpocząć i zjeść posiłek. Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci uczestników .

        • Pixel XL – wyjazd pełen emocji!: Czytaj więcej
      • Energia i koktaile!
        • Energia i koktaile!

        • 25.03.2026
        • ⚡🍓 Energia, bezpieczeństwo i... pyszne koktajle w klasie 3b! ⚡ Dzisiejsza lekcja w klasie 3b była pełna pozytywnej energii! Rozmawialiśmy o prądzie elektrycznym – dowiedzieliśmy się, skąd się bierze, jak wielki pożytek nam przynosi, ale przede wszystkim, jak bezpiecznie z niego korzystać w domu i w szkole. 🔌🛡️ Teorię szybko zamieniliśmy w praktykę (i to jaką smaczną!). Aby sprawdzić, jak działa energia w codziennym życiu, wzięliśmy pod lupę blender. Rozłożyliśmy urządzenie na „części pierwsze”, omawiając budowę silnika i mechanizm działania. 🧠⚙️ Finał był najlepszy – przy użyciu prądu i odrobiny witamin, uczniowie przygotowali pyszne, zdrowe koktajle! 🥤🍓 To była lekcja, która pokazała, że nauka o technologii może być naprawdę apetyczna.

        • Energia i koktaile!: Czytaj więcej
      • Klasa 3b promuje zieloną energię!
        • Klasa 3b promuje zieloną energię!

        • 25.03.2026
        • 🌿 Klasa 3b produkuje zieloną energię! Uczniowie klasy 3b wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Róbmy Biogaz!”. Podczas zajęć dzieci zamieniły się w młodych ekologów i odkrywały tajemnice powstawania odnawialnych źródeł energii. Dowiedzieliśmy się, że resztki jedzenia czy skoszona trawa to nie tylko śmieci, ale cenne biopaliwo. Przeprowadziliśmy fascynujące doświadczenia, które pokazały, jak dzięki małym bakteriom powstaje gaz zdolny zasilać domy i autobusy. Zwieńczeniem projektu była praca w grupach – nasi uczniowie stworzyli kolorowe plakaty edukacyjne, które wyjaśniają, jak działa biogazownia i dlaczego segregacja odpadów BIO ma tak wielką moc. Efekty ich pracy można podziwiać na specjalnej wystawie na korytarzu przy sali nr 12. Dzięki projektowi wiemy już, jak każdy z nas może realnie dbać o naszą planetę. Brawo dla młodych naukowców z 3b! 🔋🌍🎨

        • Klasa 3b promuje zieloną energię!: Czytaj więcej
      • Job shadowing - Erasmus +
        • Job shadowing - Erasmus +

        • 25.03.2026
        • W pierwszym tygodniu ferii zimowych nauczycielki naszej szkoły: p. Katarzyna Blaszczuk-Sabat, p. Anna Czerwińska, p. Magdalena Chablak oraz p. Ewelina Janiszewska wzięły udział w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+. Celem wyjazdu był udział w tzw. job shadowing, czyli obserwacji pracy nauczycieli w zagranicznej placówce edukacyjnej. Tym razem miejscem wizyty była szkoła podstawowa w Czechach.

        • Job shadowing - Erasmus +: Czytaj więcej
      • Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna!
        • Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna!

        • 25.03.2026
        • Konkurs wielkanocny na najciekawszą własnoręczną dekorację wielkanocną ROZWIĄZANY! Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyniesienie swoich prac i udział w konkursie. Jury w składzie: Nauczycieli, Uczniów, Pań Sekretarek oraz Pań Sprzątających nie miało łatwego zadania - prace były niezwykłej urody, obrady więc były niezwykle burzliwe. Po zapoznaniu się z przyniesionymi pracami w liczbie 33, Jury wybrało finalnie 6 najlepszych prac, którym przyznano następujące miejsca:

        • Najpiękniejsza dekoracja wielkanocna!: Czytaj więcej
      • Międzynarodowy Dzień Szczęścia
        • Międzynarodowy Dzień Szczęścia

        • 23.03.2026
        • W piątek 20 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość narysowania swoich uśmiechniętych portretów na przygotowanych szablonach. Każdy mógł podzielić się swoim uśmiechem i szczęściem, rysując je na kartce, a następnie przekazać ten uśmiech dalej – już w codziennych relacjach z innymi. Tego dnia dopisała nam również piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała radości, pozytywnym emocjom i dobremu samopoczuciu. To był wyjątkowy czas pełen uśmiechu, życzliwości i dobrej energii . 🤗

        • Międzynarodowy Dzień Szczęścia: Czytaj więcej
      • Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w streetball'u
        • Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w streetball'u

        • 23.03.2026
        • W czwartek 19 marca w SP Pielgrzymowicach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w streetball'u. Naszą szkołę reprezentowały, aż cztery drużyny. Grupa młodsza dziewczynek w składzie: Amelia Brejza, Hanna Desecka, Zuzanna Wsilewska, Milena Polit, zajęły I miejsce; chłopcy w składzie: Jan Zakrzewski, Miłosz Bąk, Kacper Lubski, Nikodem Orczykowski, zajęli 2 miejsce. Grupa starsza dziewczyn w składzie: Olga Szymczak, Zuzanna Bojarska, Amelia Sobolewska, Rozalia Rajska, zajęły 2 miejsce; chłopcy w składzie: Jan Rakus, Szymon Wodziński, Bartosz Krawczyk, Nikodem Gronik, zajęli 3 miejsce.

        • Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w streetball'u: Czytaj więcej
      • Kangur Matematyczny
        • Kangur Matematyczny

        • 19.03.2026
        • Dzisiaj w naszej szkole 33 uczniów i uczennic klas 4-8 wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie podzieleni na trzy kategorie: Maluch, Beniamin, Kadet przez 75 min rozwiązywali zadania matematyczno-logiczne, w których trzeba było wykazać się nie lada wiedzą i logicznym myśleniem. Za włożony wysiłek w przygotowanie i udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał logiczną układankę.

        • Kangur Matematyczny: Czytaj więcej
      • 🧠 Udział klasy 7c w ogólnopolskiej Memoriadzie
        • 🧠 Udział klasy 7c w ogólnopolskiej Memoriadzie

        • 18.03.2026
        • Uczniowie klasy 7c wzięli udział w Memoriadzie – ogólnopolskim programie skierowanym do szkół, którego celem jest rozwijanie pamięci, koncentracji oraz umiejętności logicznego myślenia wśród uczniów. Konkurs ma formę testu pamięciowego, a jego pierwszy etap obejmuje trzy kategorie:

          • zapamiętywanie
        • 🧠 Udział klasy 7c w ogólnopolskiej Memoriadzie: Czytaj więcej
      • Dzień św. Patryka
        • Dzień św. Patryka

        • 18.03.2026
        • Dzień św. Patryka był dla naszych uczniów okazją do poznania ciekawostek związanych z kulturą i historią Irlandii.

          W czasie lekcji języka angielskiego uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania, zagadki i quizy. Wszystko to, czego dowiedzieli się w czasie lekcji podsumowali przygotowując ulotkę na temat Dnia Św. Patryka.

        • Dzień św. Patryka: Czytaj więcej
      • AKCJA WOLONTARIATU – „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”
        • AKCJA WOLONTARIATU – „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

        • 17.03.2026
        • Szkolny Wolontariat zaprasza wszystkich uczniów do udziału w zbiórce środków czystości dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

          Akcja organizowana jest we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pawłowicach.

          Termin zbiórki: 16–20 marca.

          Chcemy pokazać, że nawet drobny gest ma ogromne znaczenie. Wystarczy przynieść jeden produkt – na miarę swoich możliwości. Jeśli każdy z nas dołoży małą cegiełkę, wspólnie stworzymy dużą pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

        • AKCJA WOLONTARIATU – „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”: Czytaj więcej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Nagłówek