Aktualności
KONKURS MALARSKI
- 17.03.2026
🎨 Tuż przed feriami w Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs „Spacer po wyobraźni”, w którym wzięło udział 56 uczniów z 17 szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8c – Natalia Szeja. Uczestnicy mieli dokładnie 100 minut na wykonanie pracy plastycznej stanowiącej artystyczną interpretację wylosowanego cytatu. Inspiracją były słowa Vincenta van Gogha: „Marzę o malowaniu i potem maluję swoje marzenia”.
- KONKURS MALARSKI: Czytaj więcej
Akcja Talenciaki Zakończona :) !
- 17.03.2026
Z bardzo dużym odzewem spotkała się nasza zbiórka Talenciaków z Lidla. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły jak również innych osób związanych z naszą szkołą udało nam się nazbierac na kolejny pakiet gier i piłek, które zostaną przekazane do gabinetów terapeutycznych oraz na świetlicę szkolną :)
- Akcja Talenciaki Zakończona :) !: Czytaj więcej
Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister” – rozstrzygnięty!
- 16.03.2026
12 marca w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister – Mistrz Odmiany Czasownika”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 19 szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju oraz okolicznych miejscowości: Mszany, Gogołowej, Zebrzydowic, Pielgrzymowic, Żor, Rydułtów i Pawłowic.
- Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister” – rozstrzygnięty!: Czytaj więcej
Europejski Dzień Logopedy
- 13.03.2026
6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy z tej okazji pani neurologopeda Agata Witowska przeprowadziła zajęcia logopedyczne w klasach pierwszych. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć aparat mowy, wykonać ćwiczenia oddechowe oraz zaśpiewać piosenkę o żółwiu i głosce [ż].
- Europejski Dzień Logopedy: Czytaj więcej
“Walentynka dla biblioteki” - wyniki konkursu
- 13.03.2026
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki bibliotecznego konkursu walentynkowego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie oraz kreatywne prace pełne miłości i pozytywnej energii. Łącznie wpłynęło 25 prac. Wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach.
W kategorii klas 1-3:
I miejsce – Hania W. (1a)
- “Walentynka dla biblioteki” - wyniki konkursu: Czytaj więcej
Baśniowy standup w Gminnej Bibliotece Publicznej
- 12.03.2026
11.03.26 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Mateuszem Świstakiem, który w niezwykle ekspresyjny sposób zachęcał dzieci do sięgania po książki i rozwijania swojej wyobraźni.
Autor warsztatów w zabawny sposób przedstawił historię powstania książki i zaangażował uczestników do wspólnej zabawy - stworzenia baśniowego świata pełnego motyli w pralce i tańczących kotów w rytmie six seven. Pierwszoklasiści ochoczo uczestniczyli w zajęciach. Było dynamicznie, twórczo i zabawnie.
- Baśniowy standup w Gminnej Bibliotece Publicznej: Czytaj więcej
Dzień liczby Pi.
- 11.03.2026
Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy dzień liczby Pi. Na korytarzu w segmencie D uczniowie klas 4-8 w ramach lekcji matematyki i chemii uczestniczyli w pokazach, warsztatach związanych z liczbą Pi i naukami ścisłymi.
Uczennice kółka chemicznego pod opieką p. Moniki Sławackiej prezentowały różne doświadczenia fizyczno-chemiczne pod tajemniczymi nazwami: burza w słoiku, polimerowe robaki, sztuczny śnieg, sok z czerwonej kapusty itp. Doświadczenia te dzięki swojej efektowności i zaskakującym rezultatom cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
- Dzień liczby Pi.: Czytaj więcej
EkoWalentynki - podsumowanie.
- 11.03.2026
Kochani!
W tym roku, świętowaliśmy walentynki trochę inaczej! :D
W środę 11.02.2026 r. na łączniku o godzinie 11 w naszej szkole odbyła się zbiórka baterii w ramach akcji "EkoWalentynki". Akcja się udała, zebrano aż pięć pełnych pudełek zużytych baterii! Każdy uczestnik akcji otrzymał słodki upominek w postaci cukierka na serduszku.
- EkoWalentynki - podsumowanie.: Czytaj więcej
GMINNE Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
- 04.03.2026
W dniu 04-03-2026r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla gminnego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Gmina Pawłowice . W zmaganiach tych wzięli udział przedstawiciele MDP oraz szkół. Komisję konkursową tworzył Naczelnik Wydziału Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie mł.bryg. Adam Muras oraz opiekunowie z poszczególnych jednostek OSP.
- GMINNE Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: Czytaj więcej
Rekrutacja do VII klasy dwujęzycznej
- 18.02.2026
- Rekrutacja do VII klasy dwujęzycznej: Czytaj więcej
Turnieju Wiedzy Pożarniczej
- 13.02.2026
W poniedziałek w naszej szkole został zorganizowany
szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowany przez OSP Pawłowice oraz naszą nauczycielkę p. Ewelinę Janiszewską. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa.
W kategorii klas młodszych wygrali:
- Turnieju Wiedzy Pożarniczej: Czytaj więcej
Bal karnawałowy 5-8
- 12.02.2026
Po klasach młodszych przyszedł czas na zabawę dla klas starszych. Uczniowie w różnorakich strojach karnawałowych, często samodzielnie przygotowywanych, bawili się i tańczyli do muzyki zagrywanej przez dj.
- Bal karnawałowy 5-8: Czytaj więcej
Bal karnawałowy 1-4
- 12.02.2026
Dziś w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1–4.
Sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, pełną muzyki i uśmiechu przestrzeń, w której nie zabrakło wspaniałych kostiumów, tańców oraz wspólnych zabaw.
🎈🎉🎊🦸♂️👮👨🚒👰🦹♀️🦸♀️🧚🧚♀️🧚♂️🧙♂️🧙🧙♀️
To był dzień pełen pozytywnej energii, śmiechu i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia! 🎭✨
- Bal karnawałowy 1-4: Czytaj więcej
Dzień Kubusia Puchatka w 3c
- 12.02.2026
W ramach lekcji bibliotecznych uczniowie klasy 3c wyruszyli w świat przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.
Historie o Kubusiu Puchatku są ponadczasowe - bawią, uczą, wzruszają i przekazują wiele wartości. Zachęcamy do wspólnego czytania w domu i w bibliotece. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i pozwala oderwać się od codzienności.
- Dzień Kubusia Puchatka w 3c: Czytaj więcej
Poczta Walentynkowa
- 09.02.2026
Przestań bać się odrobinkę,
wyślij komuś Walentynkę
Napisz sympatii co do niej czujesz,
na pewno nie pożałujesz…
Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo (tylko najodważniejsi podpisują się imieniem, nazwiskiem, informują z której są klasy).
- Poczta Walentynkowa: Czytaj więcej
EkoWalentynki 2026!
- 09.02.2026
#EkoWalentynki wspierane są od 16. lat przez REMONDIS ELECTRORECYCLING, ELECTRO-SYSTEM i EUROPEJSKĄ PLATFORMĘ RECYKLINGU. Akcję koordynuje ekolog Dominik Dobrowolski"
EkoWalentynki 2026!
Będziemy działać w całej Polsce od Bugu po Odrę, od Tatr po Hel. Pozbieramy zużyte bateryjki w szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w samorządach, mediach, organizacjach społecznych. Akcję organizujemy wspólnie z REMONDIS Electrorecycling Polska , Electro-System Organizacja Odzysku , Europejska Platforma Recyklingu - firmami, które są liderami w Polsce i Europie w zakresie zbiórki, odzysku i recyklingu zużytych baterii, oraz naszym przyjacielem, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, z którym od lat wspólnie działamy na rzecz ochrony środowiska.
- EkoWalentynki 2026!: Czytaj więcej
Informacja o zapisach na dyżur wakacyjny do Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie
- 09.02.2026
- Informacja o zapisach na dyżur wakacyjny do Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie: Czytaj więcej
3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt
- 09.02.2026
Dnia 3.02. br uczennice naszej szkoły wywalczyły 3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt. Drużyna w składzie: Wasilewska Zuzanna(6c), Desecka Hanna (6c), Brejza Amelia (6c), Rurarz Klaudia (6c), Polit Milena(5a), Zarzycka Agata(5a), Sobolewska Maja(5c), Gatner Milena (5c), Kotkowska Eliza (5c),Włodarczyk Lena (5c), Damięcka Liliana (4b).
- 3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt: Czytaj więcej
Kulig w Wiśle Czarne
- 09.02.2026
W czwartek 5 lutego klasy 6b oraz 6c, wraz z częścią klasy 8a, wzięły udział w wycieczce do Wisły Czarne. Kulig przebiegał malowniczą Doliną Białej Wisełki. Po przejażdżce odbyło się ognisko w kolibie, przy którym nie zabrakło pieczonych kiełbasek i gorącej herbaty. Był też czas na zabawy na śniegu i krótkie zjazdy na okolicznej góreczce oraz na wizytę na wiślańskim Rynku czyli Placu Bogumiła Hoffa. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości. Do domu wróciliśmy w doskonałych humorach- niektórzy nawet śpiewająco!
- Kulig w Wiśle Czarne: Czytaj więcej
Pasowanie na Czytelnika
- 04.02.2026
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klas 1 zostali zapoznani z regulaminem oraz zasadami zachowania obowiązującymi w bibliotece szkolnej. Po złożeniu uroczystej przysięgi, oficjalnie zostali włączeni do grona czytelników naszej szkoły.
Na pamiątkę pasowania, świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali klasowy dyplom i wyprawki książkowe ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii "Mała książka-wielki człowiek".
- Pasowanie na Czytelnika: Czytaj więcej