• Wycieczka klasy 6a

• 16.12.2022
          • Uczniowie klasy 6a wraz z opiekunami p. Katarzyną Idus, Eweliną Talik i Marią Lerch-Henczko z okazji mikołajek udali się do Parku Trampolin i na seans filmowy. Wyjazd miał na celu integrację zespołu klasowego, propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zacieśnianie relacji koleżeńskich, uwrażliwienie uczniów na problemy społeczne i cywilizacyjne podczas oglądania filmu "Martin i magiczny las" oraz zapewnienie dzieciom możliwości aktywnego spędzania czasu jako formy rozładowania napięć, stresu i sytuacji problemowych. Zerknijcie do fotorelacji z wyjazdu.

• Konkurs „DIE SCHÖNSTE WEIHNACHTSKARTE” rozstrzygnięty!

• 16.12.2022
          • Na początku grudnia został ogłoszony szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim „DIE SCHÖNSTE WEIHNACHTSKARTE”. Adresatami byli uczniowie klas VII i VIII. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez plastyczne zobrazowanie symboli świątecznych oraz motywowanie do nauki języka niemieckiego.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Dominika Kupczak 8b

II miejsce: Filip Słowiński 8b

III miejsce: Szymon Gąska 8d

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pozytywnej weny twórczej 😊

• Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

• 14.12.2022
          • Konkurs bożonarodzeniowy na najciekawszy własnoręczny stroik bożonarodzeniowy ROZWIĄZANY! Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyniesienie swoich prac i udział w konkursie. Jury w składzie: Nauczycieli, Uczniów oraz Pań Sprzątających nie miało łatwego zadania - prace były niezwykłej urody, obrady więc były niezwykle burzliwe. Po zapoznaniu się z przyniesionymi pracami w liczbie 28, Jury wybrało finalnie 6 najlepszych prac, którym przyznano następujące miejsca:

I miejsce:

• Ada Ogiewa klasa: I C
            • Julia Pedryc klasa: IV C

II miejsce:

• Zuzanna Jarczyńska klasa: I B
            • Oliwia Kołowska klasa: IV C

III miejsce:

• Adrianna Zarzycka klasa: III C
            • Nadia Kwiatoń klasa: VII B

Organizator gratulują wszystkim nagrodzonym i  bardzo dziękują wszystkim wspomagającym w/w konkurs.

• Sukces w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym

• 12.12.2022
          • 5 grudnia 2022 roku w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie został rozstrzygnięty powiatowy konkurs literacko - plastyczny "Hobbit w lapbooku". Uczennice klasy VI b Laura Serwotka i Zuzanna Polak równorzędnie zajęły I miejsce. Laura i Zuzia wykonały lapbooki na podstawie książki Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Prace musiały zawierać wiadomości, ciekawostki oraz refleksje dotyczące lektury.

• Dzieci mówią NIE! podrzucaniu śmieci

• 12.12.2022
          • Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie ‘’Dzieci mówią NIE! podrzucaniu śmieci’’ ogłoszonym przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Pawłowice. Uczniowie każdej z klas wykonali wspólnie plakaty zwracając uwagę na problem podrzucania odpadów w miejsca niedozwolone, a w szczególności zaśmiecanie chodników, poboczy, dróg, lasów, itp. W konkursie najwyżej zostały ocenione prace uczniów klasy pierwszej c, drugiej b i trzeciej a. Wszyscy uczniowie klas, których prace zostały wybrane jako najlepsze otrzymali nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

• Eko warsztaty w bibliotece

• 10.12.2022
          • W czwartek 8 grudnia grupa aktywnych czytelników naszej biblioteki uczestniczyła w warsztatach eko-rękodzieła „Kreatywne przygotowania do świąt”.  Podczas zajęć uczestnicy projektowali i wykonywali kartki oraz ozdoby świąteczne.

Warsztaty zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia Osiedle w Pawłowicach. Dziękujemy za zaproszenie!

• Współpraca ZSP Pawłowice i Politechniki Śląskiej

• 10.12.2022
          • 14 listopada 2022 r. została zawarta umowa o współpracy w obszarze badawczym i edukacyjnym  pomiędzy Politechniką Śląską w Gliwicach a Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach. Politechnika Śląska w ramach prowadzonej działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej działać będzie na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca oraz Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach  poprzez:

1. Prowadzenie warsztatów i zajęć edukacyjnych w zakresie wiedzy o architekturze, sztuce i innych polach artystycznych, w postaci: wykładów, warsztatów, dyskusji, działań terenowych, itp., w ramach działań studenckich kół naukowych z udziałem pracowników dydaktycznych.

2. Przeprowadzenie konkursów i działań edukacyjnych dotyczących wskazanych tematów i zagadnień.

3. Wsparcie zdolnej młodzieży oraz włączenie studentów do prowadzenia zajęć.

4. Udostępnianie przez studentów Politechniki Śląskiej prac projektowych i plastycznych i innych materiałów w celu prezentacji na wystawach, plenerach, wykładach, warsztatach.

5. Efektywną i partnerską współpracę.

Wspólne działania zostały zapoczątkowane już wcześniej wydarzeniami popularnonaukowymi tj. „Noce naukowców” , czy wykład z fizyki.

Obecnie kreujemy plany na kolejne wydarzenia z udziałem przedszkolaków i uczniów.

• Sprawny, czy nie?

• 01.12.2022
          • W kalendarium świąt dzień  3- go grudnia  jest dniem, w którym osoby dotknięte niepełnosprawnościami mają swoje święto. Jest to bowiem ,,Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych''.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, którego autorką jest pani Agata Sikora, nasza pani pedagog specjalna.