Czas przedswiąteczny umilił nam występ bożonarodzeniowy w wykonaniu uczniów klas 1-3. Przed zimową przerwą świąteczną mielismy także okazję do wspólnego obchodzenia wigilijek klasowych, kolędowania oraz obdarowywania się prezentami.
Czas przedswiąteczny umilił nam występ bożonarodzeniowy w wykonaniu uczniów klas 1-3. Przed zimową przerwą świąteczną mielismy także okazję do wspólnego obchodzenia wigilijek klasowych, kolędowania oraz obdarowywania się prezentami.
Uczniowie klasy 6a wraz z opiekunami p. Katarzyną Idus, Eweliną Talik i Marią Lerch-Henczko z okazji mikołajek udali się do Parku Trampolin i na seans filmowy. Wyjazd miał na celu integrację zespołu klasowego, propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zacieśnianie relacji koleżeńskich, uwrażliwienie uczniów na problemy społeczne i cywilizacyjne podczas oglądania filmu "Martin i magiczny las" oraz zapewnienie dzieciom możliwości aktywnego spędzania czasu jako formy rozładowania napięć, stresu i sytuacji problemowych. Zerknijcie do fotorelacji z wyjazdu.
Na początku grudnia został ogłoszony szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim „DIE SCHÖNSTE WEIHNACHTSKARTE”. Adresatami byli uczniowie klas VII i VIII. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez plastyczne zobrazowanie symboli świątecznych oraz motywowanie do nauki języka niemieckiego.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Dominika Kupczak 8b
II miejsce: Filip Słowiński 8b
III miejsce: Szymon Gąska 8d
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pozytywnej weny twórczej 😊
Konkurs bożonarodzeniowy na najciekawszy własnoręczny stroik bożonarodzeniowy ROZWIĄZANY! Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyniesienie swoich prac i udział w konkursie. Jury w składzie: Nauczycieli, Uczniów oraz Pań Sprzątających nie miało łatwego zadania - prace były niezwykłej urody, obrady więc były niezwykle burzliwe. Po zapoznaniu się z przyniesionymi pracami w liczbie 28, Jury wybrało finalnie 6 najlepszych prac, którym przyznano następujące miejsca:
I miejsce:
II miejsce:
III miejsce:
Organizator gratulują wszystkim nagrodzonym i bardzo dziękują wszystkim wspomagającym w/w konkurs.
5 grudnia 2022 roku w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie został rozstrzygnięty powiatowy konkurs literacko - plastyczny "Hobbit w lapbooku". Uczennice klasy VI b Laura Serwotka i Zuzanna Polak równorzędnie zajęły I miejsce. Laura i Zuzia wykonały lapbooki na podstawie książki Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Prace musiały zawierać wiadomości, ciekawostki oraz refleksje dotyczące lektury.
Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie ‘’Dzieci mówią NIE! podrzucaniu śmieci’’ ogłoszonym przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Pawłowice. Uczniowie każdej z klas wykonali wspólnie plakaty zwracając uwagę na problem podrzucania odpadów w miejsca niedozwolone, a w szczególności zaśmiecanie chodników, poboczy, dróg, lasów, itp. W konkursie najwyżej zostały ocenione prace uczniów klasy pierwszej c, drugiej b i trzeciej a. Wszyscy uczniowie klas, których prace zostały wybrane jako najlepsze otrzymali nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
W czwartek 8 grudnia grupa aktywnych czytelników naszej biblioteki uczestniczyła w warsztatach eko-rękodzieła „Kreatywne przygotowania do świąt”. Podczas zajęć uczestnicy projektowali i wykonywali kartki oraz ozdoby świąteczne.
Warsztaty zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia Osiedle w Pawłowicach. Dziękujemy za zaproszenie!
14 listopada 2022 r. została zawarta umowa o współpracy w obszarze badawczym i edukacyjnym pomiędzy Politechniką Śląską w Gliwicach a Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach. Politechnika Śląska w ramach prowadzonej działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej działać będzie na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca oraz Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach poprzez:
1. Prowadzenie warsztatów i zajęć edukacyjnych w zakresie wiedzy o architekturze, sztuce i innych polach artystycznych, w postaci: wykładów, warsztatów, dyskusji, działań terenowych, itp., w ramach działań studenckich kół naukowych z udziałem pracowników dydaktycznych.
2. Przeprowadzenie konkursów i działań edukacyjnych dotyczących wskazanych tematów i zagadnień.
3. Wsparcie zdolnej młodzieży oraz włączenie studentów do prowadzenia zajęć.
4. Udostępnianie przez studentów Politechniki Śląskiej prac projektowych i plastycznych i innych materiałów w celu prezentacji na wystawach, plenerach, wykładach, warsztatach.
5. Efektywną i partnerską współpracę.
Wspólne działania zostały zapoczątkowane już wcześniej wydarzeniami popularnonaukowymi tj. „Noce naukowców” , czy wykład z fizyki.
Obecnie kreujemy plany na kolejne wydarzenia z udziałem przedszkolaków i uczniów.
Kto dzisiaj miał szczęście i spotkał w naszej szkole Świętego Mikołaja z pomocnikami?
W kalendarium świąt dzień 3- go grudnia jest dniem, w którym osoby dotknięte niepełnosprawnościami mają swoje święto. Jest to bowiem ,,Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych''.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, którego autorką jest pani Agata Sikora, nasza pani pedagog specjalna.
Powered by aSc EduPage