• Bezpieczne ferie w SP 2

• 29.01.2023
          • Podczas ferii zimowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklicznych spotkaniach, zajęciach i warsztatach prowadzonych przez panią Wiktorię Nejkauf-Pęczek. Dzieci spędzały czas podczas przygotowywania kulinarnych smakołyków - kanapek i pizzy, tworzenia kreatywnych strojów karnawałowych i świeczników dla babć i dziadków, a także udały się na wycieczkę do kina w Żorach oraz do pawłowickiego basenu i groty solnej.

• Konkurs "Flagoznawca" rozstrzygnięty

• 08.01.2023
          • Tuż przed zakończeniem roku kalendarzowego uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Szkolnym Konkursie Geograficznym pt. "Flagoznawca". Celem zmagań było rozpoznanie flag państw świata z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Do konkursu przystąpiło ponad dwudziestu uczniów klas 5-8 oraz gościnnie także uczeń klasy drugiej.
            Wyniki konkursu są nastepujące:

I miejsce ex aequo:
            Jakub Chorab kl. 6 a
            Szymon CHrzanowski kl. 8 d

II miejsce ex aequo:
            Dominik Garsztka kl. 6 b
            Oliwier Stamm kl. 8 d

III miejsce ex aequo:
            Fabian Gawłowski kl. 2 b
            Kamil Molitor kl. 6 b
            Filip Pasierbski kl. 6 a

Serdecznie gratulujemy geograficznych 🌎🌍🌏 osiągnięć!

• Akcja "Lekki tornister"

• 05.01.2023
          • W związku z działaniami dot. profilaktyki wad postawy pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach opracowali nowy plakat w tym zakresie. Zachęcamy do zapoznania się z radami, które mają zapewnić dziecku prawidłową postawę ciała.

• ZaTIKowane lekcje geografii

• 04.01.2023
          • W naszej placówce podczas lekcji geografii uczniowie kształtują swoje umiejętności z zakresu prawidłowego i skutecznego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym. Rozwijają swoją kreatywność, przedsiębiorczość i kompetencje cyfrowe, w tym bezpieczne i celowe użycie TIK w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Z zastosowaniem urządzeń elektronicznych podłączonych do Internetu oraz aplikacji mobilnych młodzież wyszukuje, obserwuje i analizuje informacje, by następnie zdobywać i systematyzować swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Zerknijcie sami w jaki sposób można wykorzystać swój smartfon, aby poznać budowę układu słonecznego lub uporządkować sobie wiedzę z geografii regionalnej Polski i świata.

• Prawie 5 kg złomu kluczowego

• Mamy to 💪 🎖 🏆 🔑 🗝

Serdecznie Państwu dziękujemy za rozpowszechnianie i wsparcie zbiórki kluczy na rzecz chorego Mikołaja. Chłopczyk choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), zbiórka kluczy ma pomóc w uzbieraniu kwoty potrzebnej na zakup lekarstwa.😁 🥳 🪙 💰 💲 ❤

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I WSPARCIE NASZEJ AKCJI 😇 😍 😘 ❤

DOBRO POWRACA 😊 😊 😊

Wolontariat Szkolny wraz z opiekunkami: p. Katarzyną Błaszczuk-Sabat, p. Sylwią Dąbrowską, p.Kamilą Kwiatek.

• Akcja Talenciaki zakończona

• 04.01.2023
          • Z bardzo dużym odzewem spotkała się nasza zbiórka Talenciaków z Lidla. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły, jak również innych osób związanych z placówką udało nam się uzbierać na następujące nagrody :

• Pakiet planszówek dla nieco starszych (1 zestaw - świetlica, 2 zestaw- pedagog, 3 zestaw - sala terapeutyczna)
            • Pakiet planszówek dla najmłodszych (1 zestaw - świetlica, 2 zestaw - przedszkole, 3 zestaw - sala terapeutyczna)
            • Tablica magnetyczna - układ pokarmowy (sala biologiczna)
            • Tablica magnetyczna - układ rozrodczy (nauczyciel WDŻ)

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję "Talenciaki" od całego wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Katarzyną Błaszczuk - Sabat, p. Sylwią Dąbrowską, p. Kamilą Kwiatek.