W czerwcu uczniowie kółka teatralnego prowadzonego pod kierunkiem pani Małgorzaty Dec i pani Katarzyny Idus zaprezentowali sztukę teatralną pt. "Jak Smutek ze Zgryzotą po świecie wędrował" na motywach baśni Elizy Orzeszkowej. Natomiast uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem pani Iwony Bochnak oraz uczniowie klasy IIIc pod kierunkiem pani Beaty Czajkowskiej-Welchar i pani Katarzyny Olenckiej przygotowali występ artystyczny pt. "Ziemia – zielona planeta". Oba widowiska oglądały rodziny, zaproszone na występy przez małych artystów do Centrum Kultury. Inscenizacje zaprezentowane przez uczniów miały na celu rozwijanie wyobraźni, doskonalenie mowy, umuzykalnianie, rozwijanie płynności ruchów oraz zwiększenie poczucia własnej wartości.
Stypendia Dyrektora
- 25.06.2024
Znamy już nazwiska uczniów naszej szkoły, którym zostały przyznane stypendia finansowane ze środków Gminy Pawłowice.
Stypendia za wyniki w nauce:
1.Oliwia Woryna
2. Zuzanna Polak
3. Franciszek Dziedzic
4. Anna Jędrzejczak
5. Weronika Paszenda
6. Weronika Bibrzycka
7. Bartosz Krawczyk
8. Filip Pasierbski
9. Julia Zielińska
10. Dominik Garsztka
11. Barbara Tokarczyk
12. Liliana Pasierbska
13. Michalina Polak
14. Lena Siatkowska
15. Małgorzata Walczak
16. Martyna Drozdziok
17. Krzysztof Welchar
18. Michalina Strzelczyk
19. Patrycja Florek
20. Wiktoria Gazda
21. Kamil Molitor
22. Hanna Mrowiec
23. Julia Detka
24. Natalia Sznapka
25. Milena Kiełkowska
26. Emilia Serwotka
27. Natan Stachowski
28. Alan Opyd
29. Artur Ruszczyk
30. Krzysztof Serafin
31. Adrianna Zarzycka
Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe:
1. Emilia Fryszkowska
2. Oliwia Martynowska
3. Zuzanna Bojarska
Stypendia za osiągnięcia sportowe:
1. Amelia Sobolewska
2. Olga Szymczak
3. Julia Kołodziej
4. Aleksandra Mleczek
5. Zuzanna Stencel
6. Kinga Batko
7. Rozalia Rajska
8. Karolina Hodurek
9. Izabela Królik
10. Patrycja Rozumek
11. Natalia Pietrzak
12. Weronika Kuśmierska
13. Zlata Bilyk
14. Maja Raszejewska
Stypendystom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!
Harmonogram zakończenia roku szkolnego
- 14.06.2024
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca br. według nastepującego harmonogramu:
godzina 8:00 - msza święta,
godzina 9:15 - uroczysta akademia dla uczniów klas 1-4,
godzina 10:45 - uroczysta akademia dla uczniów klas 5-8.Po akademii spotkanie w klasach z wychowawcami.
Dzieci Afryki - podsumowanie zbiórki
- 18.06.2024
Uczniowie klasy 7b zakończyli swój projekt edukacyjny z języka angielskiego wpłacając 324 zł na Fundację Dzieci Afryki. Pieniądze zostały zebrane w czasie Festiwalu Nauki, kiedy grupa projektowa sprzedawała przyrządzane przez siebie babeczki i rozdawała opracowane w j.angielskim przepisy. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.
Pięć dni wzdłuż i wszerz Londynu
- 18.06.2024
W dniach od 06 do 10 czerwca 2024 r. dziewiętnaścioro uczniów klas siódmych naszej szkoły, wraz z nauczycielami: panią dyrektor Olgą Płonką, panią Sylwią Dąbrowską, panią Mariolą Przybyłko oraz kierownikiem i pilotem wycieczki panem Danielem Brudnym, wzięło udział w wycieczce, której celem było zwiedzenie Londynu. Do stolicy Wielkiej Brytanii dotarliśmy samolotem, co dla wielu z nas stanowiło nie lada atrakcję.
Anglia przywitała nas piękną słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam do ostatniego dnia pobytu. Zwiedzanie zaczęliśmy spod najwyższego budynku miasta „Shard’’, skąd udaliśmy się spacerem wzdłuż Tamizy, by podziwiać uroki Katedry Southwark, galeonu The Golden Hinde. Zatrzymaliśmy się przy zrekonstruowanym teatrze Shakespeare, Katedrze św. Pawła, Tower of London, skąd podziwialiśmy najstarszy most Tower Bridge. Ukoronowaniem pierwszego dnia była iście brytyjska obiadokolacja - słynne danie fish and chips.
Drugi dzień był muzealny. Udało nam się odwiedzić: Victoria and Albert Museum - Muzeum Wiktorii i Alberta, Natural History Museum - Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum - Muzeum Nauki. W tym dniu wyjątkową atrakcją był przejazd kultowym dwupiętrowym autobusem po najdłuższej ulicy handlowej w Europie - Oxford Street. Wędrówkę zakończyliśmy w hinduskiej restauracji.
Kolejny dzień pobytu to odwiedzenie The Royal Greenwich Astronomical Observatory, czyli Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich. Jest to miejsce ważne ze względu na przebiegający w nim the Prime Meridian of the World – Longitude 0, czyli południk zerowy wyznaczający strefy czasowe na całym świecie. W Greenwich podziwialiśmy także imponującą panoramę The City of London - londyńskiego centrum finansowego. Tego dnia zwiedzaliśmy także Muzeum Transportu.
Czwarty dzień był dla nas dość intensywny. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się metrem do centrum Londynu, by podziwiać starą część stolicy - Pałac Buckingham, wieżę zegarową z dzwonem Big Benem, House of Parlament, Westminster Abbey. Spacerem dotarliśmy na Trafalgar Square pod Kolumnę Nelsona. Następnie wstąpiliśmy do National Gallery, by zachwycić się dziełami m.in. Moneta, Rembrandta, Velasqueza, Leonarda da Vinci i zrobić selfie ze „Słonecznikami” V. van Gogha. Przez Picadilly Circus dotarliśmy do China Town, gdzie zjedliśmy obiad w chińskiej restauracji. Po drodze wstąpiliśmy na drobne zakupy do salonu M&M’s World i do sklepu Lego.
Piątego a zarazem ostatniego dnia odbyliśmy podróż w czasie, podziwiając okazałość zbiorów zgromadzonych w British Museum, w tym słynny kamień z Rossety. Po niej był tylko lunch i podróż na lotnisko.
Podczas tych 5 dni udało nam się zwiedzić chyba wszystko, co najciekawsze i zachwycające w Londynie. Mogliśmy podziwiać bogactwo i różnorodność brytyjskiej stolicy. Ale był też czas na rzeczy przyziemne: na zakupy pamiątek i to, co na wycieczkach klasowych najważniejsze – wieczorne rozmowy z przyjaciółmi w hostelowych pokojach w wiktoriańskiej kamienicy. Nasza wyprawa do Londynu była wyjątkowo udana i jest już tylko cudownym wspomnieniem. Ale stolica na wyspie z pewnością zachęciła nas do ponownych jej odwiedzin.
9
Wycieczka do Centralnego Laboratorium Pomiarowo - Badawczego w Jastrzębiu Zdroju
- 18.06.2024
Uczniowie uczęszczający na kółko chemiczne ostatnie swoje zajęcia spędzili w prawdziwym laboratorium, a dokładnie w Laboratorium Pomiarowo - Badawczym w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki uprzejmości i gościnności Pani dyrektor Anety Koceli - Jagiełko oraz kierowników poszczególnych działów, młodzi chemicy mogli z bliska przyjrzeć się pracy laboranta. Uczniowie zobaczyli pracownie mieszczące się w budynku m.in: pracownię badań środowiskowych, pracownię badań paliw stałych czy pracownię badań gazów i pyłu kopalnianego. Ponadto dowiedzieli się na czym polegają metody pracy w poszczególnych działach począwszy od prostych pomiarów odczynów pH po skomplikowane analizy chromatograficzne. Pracownikom CLP-B w Jastrzębiu-Zdroju jeszcze raz dziękujemy za tak profesjonalną organizację i umożliwienie zwiedzania laboratorium. Kto wie, może ta tematyczna wycieczka zainspiruje niejednego ucznia do rozwijania swojej chemicznej pasji i kariery w podobnym przedsiębiorstwie? :)
5
Projekt - aktywne przerwy
- 18.06.2024
Szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa z ogromną dawką energii. W naszej placówce świetnym pomysłem okazało się spędzanie przerw na boisku szkolnym, gdzie uczniowie mogli spożytkować pokłady swojej mocy i temperamentu między lekcjami. Kolejną propozycją aktywności w czasie przerwy były wspólne tańce i zabawy na korytarzu szkolnym. Chętni uczniowie uczyli się nowych kroków tanecznych, doskonalili już poznane, a przede wszystkim dobrze się bawili.
2
Właściwości lecznicze ziół
- 17.06.2024
Dziś uczniowie klasy 2b poznawali właściwości lecznicze niektórych ziół. Odbyła się degustacja soku z mięty z cytryną oraz na grządkach uczniowie posadzili: miętę cytrynową, tymianek, melisę i szałwię lekarską. Będziemy też suszyć kwiaty lipy na zimową herbatkę.
7
Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie, ProtoTypuj!”
- 14.06.2024
13 czerwca uczniowie klasy 7c uczestniczyli w finałowej gali ogólnopolskiego konkursu „Nauka dla Ciebie, ProtoTypuj!”.
Finał konkursu odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie na laureatów czekały cenne nagrody. Po uroczystej gali i odebraniu gratulacji od Ministra Nauka i Szkolnictwa Wyższego Polski Pana Macieja Gdula oraz Dyrektora Centrum Nauki Kopernik Pana Roberta Firmhofera, uczniowie mogli prezentować swoje pomoce edukacyjne na wystawach.
Konkurs był realizowany w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik i polegał na stworzeniu i zaprezentowaniu przez uczniów pomocy edukacyjnej.
Laureatom: Martynie Drozdziok, Wiktorii Gaździe, Wiktorowi Kanieckiemu, Barbarze Tokarczyk, Krzysztofowi Welcharowi oraz Oliwii Worynie na gali finałowej towarzyszyły Pani Dyrektor Olga Płonka i Pani Wicedyrektor Małgorzata Lazarek oraz pozostali uczniowe klasy 7c. Opiekunami finałowej pracy były Panie Monika Sławacka i Joanna Gryboś.
4
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z ekologią na Ty"
- 13.06.2024
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy III c wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z ekologią na TY", którego koordynatorem była pani Beata Czajkowska-Welchar.
Głównym celem projektu było wzbudzenie wrażliwości uczniów na potrzeby naszej planety, utrwalanie od najmłodszych lat proekologicznych zachowań oraz nauka obserwacji zjawisk przyrodniczych. Podczas realizacji projektu dzieci uczyły się współdziałania w zespołach klasowych oraz nawiązywania pozytywnych relacji rówieśniczych.
W okresie od 1.10.2023 r. do 29.05.2024 r. uczniowie zrealizowali łącznie 18 zadań z V modułów.
Moduł I - Jestem EKO – uczniowie wykonali plakaty przedstawiające obieg wody w przyrodzie, przygotowali inscenizację o tematyce ekologicznej, wykazali się mistrzowską znajomością segregacji odpadów, zorganizowali klasowy dzień zdrowego śniadania oraz stworzyli klasową książkę kucharską.Moduł II – EKO aktywni – uczniowie wykonali pracę wielkoformatową według własnego pomysłu, wzięli udział w akcji sprzątania świata oraz poszukiwali w terenie pierwszych oznak wiosny.
Moduł III – EKO konkursy - organizacja konkursu recytatorskiego dla klas młodszych "Ekologia wierszem pisana”, organizacja wewnątrzklasowego konkursu na eko ludka, wykonanie zabawek z papieru oraz wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej świat za sto lat.
Moduł IV – EKO spotkania – w ramach tego modułu do placówki został zaproszony gość, który czytał uczniom klas I-III książkę z przyrodą w tle, trzecioklasiści wybrali się na wycieczkę do lasu.
Moduł V – TiK w ekologii – uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości” oraz w ramach eko kodowania tworzyli zakodowany rysunek o tematyce ekologicznej.
Dzieci zrealizowały także zadanie bonusowe, które polegało na sadzeniu roślinek na terenie szkoły. Realizacja projektu wzbogaciła zasób wiedzy ekologicznej uczniów, rozwinęła postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.
Wizyta w schronisku dla zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju
- 13.06.2024
11. 06. 2024 r. wspólnie z Panem Rafałem Grzybkiem przekazaliśmy dary zebrane przez uczniów naszej szkoły dla zwierząt ze schroniska w Jastrzębiu-Zdroju.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w zbiórce, zachęcamy do włączenia się w akcję w przyszłym roku szkolnym.
2
Już wiem, jak postępować z psem
- 12.06.2024
W dniu 10. 06. 2024 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji dotyczącej prawidłowych zachowań w kontaktach dziecko - pies pt. "Już wiem jak postępować z psem". Prelekcję poprowadził pan Rafał Grzybek, zawodowy treser psów i zoopsycholog, organizator Jastrzębskiego DogTrekkingu, a także licencjonowany instruktor Nosework Polska, założyciel szkoły tresury i hotelu dla psów. Uczniowie dowiedzieli się jak odczytywać sygnały wysyłane przez psy, co wolno, a czego nie wolno podczas zabawy z psem, jakie są obowiązki związane z posiadaniem psa, jaka jest potęga psiego węchu, jak niezwykłe i przydatne są psy oraz jak uniknąć pogryzień. Dzieci nauczyły się jak należy postępować w przypadku zagrożenia ze strony agresywnego psa.
Po prelekcji przekazano zebraną karmę dla zwierząt ze schroniska w Jastrzębiu-Zdroju.
14
Podsumowanie Akcji Charytatywnych
- 11.06.2024
W tym roku Wolontariat Szkolny wraz z opiekunkami Katarzyną Błaszczuk- Sabat, Kamilą Kwiatek zorganizowali 2 kiermasze świąteczne: bożonarodzeniowy oraz wielkanocny. W czasie trwania Tygodnia Kultury Europejskiej był prowadzony kiermasz smakołyków, na którym Samorząd Uczniowski zebrał 646,00 złotych. Wspólnie postanowiliśmy wesprzeć Karolinkę - dziewczynkę, która uczęszcza do naszego przedszkola kwotą 1500 złotych.
Pieniądze zebrane na rzecz Karolinki podczas tegorocznych akcji, zostały już wpłacone na konto fundacji siepomaga.pl.
Karolinka zmaga się z zespołem mielodysplastycznym i włóknieniem szpiku.
Trzymamy za Ciebie kciuki Karolinko 🤞👍 Życzymy szybkiego powrotu do pełni sił 🐻❤️🩹
Dziękujemy za ogormny odzew i wsparcie naszych zbiórek.
Szkolny Konkurs Recytatorski
- 08.06.2024
W maju odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych, drugich
i trzecich. Celem konkursu było prezentowanie umiejętności artystycznych, rozwijanie umiejętności językowych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz rozwój zdolności recytatorskich. Uczestnicy prezentowali wiersze o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z ekologią na Ty” zrealizowane zostało ostatnie zaplanowane zadanie - eko konkurs.Wyniki konkursu:
- klasy pierwsze
I miejsce - Szymon Misiur kl. Ib
II miejsce - Aleksandra Furtak kl. Ia
III miejsce - Agnieszka Lebiedzik kl. Ib
Wyróżnienie: Alicja Banach kl. Ib, Liliana Kazoń kl. Ia
- klasy drugie
I miejsce - Agata Orczykowska kl. IIc
II miejsce - Zuzanna Kołodziejczyk kl. IIc
III miejsce - Liliana Rynka kl. IIc
Wyróżnienie: Viesta Ledashcheva kl. IIc
- klasy trzecie
I miejsce - Franciszek Kaniecki kl. IIIa
II miejsce - Nikodem Topol kl. IIIa
III miejsce - Radosław Kaszel-Pudło kl. IIIc
Wyróżnienie: Kinga Ruszczyk kl. IIIb
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Projekt edukacyjny uczniów klasy 1b
- 04.06.2024
Niezwykłego projektu edukacyjnego podjęła się klasa 1b, która od października 2023 r. do maja br. zrealizowała 8 modułów przedsięwzięcia pt. „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Uczniowie wykonując różnorodne zadania, poszukiwali matematyki w szkole, na dworcu kolejowym, na kartce świątecznej, na basenie,
w budowaniu kloców, w prognozie pogody, w tańcu, w książce i bibliotece. Umiejętności matematyczne zdobyte w trakcie realizacji projektu, na pewno przydadzą się w codziennych sytuacjach. A to wyjątkowo pożyteczna wiedza.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie