W czwartek 25.09.2023 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie grupy wsparcia „Krąg” dla psychologów, pedagogów szkolnych, pedagogów specjalnych publicznych i niepublicznych placówek oświatowych naszej gminy. Jest to nowoczesna forma doskonalenia zawodowego dla specjalistów pracujących bezpośrednio z dziećmi, ich rodzicami oraz nauczycielami. Zawiera elementy wsparcia, współpracy, samokształcenia i dzielenia się doświadczeniem.
Dyrektorzy placówek wspólnie z Organem prowadzącym ich placówki - Gminą Pawłowice starają się zapewnić właściwy poziom opieki psychologiczno-pedagogicznej, troszcząc się o dobro wszystkich swoich mieszkańców. Niedawne spotkanie Wójta z dyrektorami placówek, przedstawicielami Policji w związku z aktami wandalizmu na terenie naszych placówek wywołało dyskusję na temat podejmowania wspólnych, skutecznych działań, aby wszyscy bezpiecznie mogli korzystać z infrastruktury publicznej. Wspólnota działań stała się kluczowym czynnikiem mogącym zapewnić powodzenie. Dyskusja w gronie osób koordynujących pomoc psychologiczno- pedagogiczną w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach z dyrektorem szkoły p. Olgą Płonką po tym spotkaniu, zaowocowała pomysłem na projekt, którego celem jest scalenie działań wszystkich specjalistów gminy i powstanie grupy wsparcia „Krąg”.
Uczestnicy grupy mają szansę przedstawienia i przeanalizowania szczególnie trudnych spraw, związanych z wykonywanym zawodem. Umożliwia to zobaczenie problemu z wielu perspektyw. a co za tym idzie, opracowanie optymalnej strategii postępowania. Warto podkreślić, że celem spotkań nie jest przekonanie, że „mam problemy” lecz, że „nie jestem sam”, a problemy są po to, aby je rozwiązywać.