8 października uczniowie klas 8 oraz uczniowie klasy 6A wzięli udział w wydarzeniu popularnonaukowym „Noc Naukowców”. Była to już 17 edycja organizowana przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.
Na młodych naukowców czekało bardzo wiele atrakcji: różnego rodzaju aktywności, wykłady, warsztaty, pokazy oraz konkursy. Młodzież mogła m.in formować betonowe kształty, zrozumieć jak wieżowce są w stanie przetrwać trzęsienie ziemi, przeprowadzić badania z uzyciem kamer termowizyjnych i poznać zaskakujące sztuczki z dziedziny nauk ścisłych pod okiem profesorów Wydziału Budownictwa. Ponadto uczestnicy Nocy Naukowców stworzyli oryginalne formy podczas zajęć ceramicznych na Wydziale Architektury oraz zostali przyjęci w poczet uczniów do Gliwickiej Szkoły Magiii i Czarodziejstwa, gdzie zagłębiali tajniki eliksirów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.