"Świąteczne zamieszanie" w klasie I C i przygotowywanie dekoracji na nasze Jasełka w języku angielskim😇
"Świąteczne zamieszanie" w klasie I C i przygotowywanie dekoracji na nasze Jasełka w języku angielskim😇
Dziękujemy za przekazanie Naszej placówce iglaków, które pięknie dekorują szkolne korytarze.
12 grudnia br. grupa aktywnych czytelników naszej biblioteki uczestniczyła w świątecznych warsztatach eko-rękodzieła. Pomysłowości i kreatywności nie było końca. Przeróżne kolorowe materiały: pompony w różnych wielkościach, wstążki, patyczki koraliki, klamerki itp. były inspiracją do wykonania świątecznych przypinek do bilecików na prezenty oraz oryginalnych choinek. Mile spędzony czas (przy muzyce, blasku świec i przepysznych pierniczkach) sprzyjał integracji uczniów klas młodszych i starszych oraz pozwolił wszystkim poczuć magię zbliżających się świąt.
Warsztaty zorganizowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej Filia Osiedle w Pawłowicach.
Dziękujemy za zaproszenie
Mamy zaszczyt i wielką przyjemność ogłosić, że Lukas Rekliński z klasy 8 a został zakwalifikowany do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego i będzie ubiegał się o tytuł laureata.
Gratulujemy Lukasowi i życzymy dalszych sukcesów!
Pod koniec listopada został ogłoszony szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim „DIE SCHÖNSTE WEIHNACHTSKARTE”. Adresatami byli uczniowie klas VII i VIII. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez plastyczne zobrazowanie symboli świątecznych oraz motywowanie do nauki języka niemieckiego.
Wyniki konkursu:
I MIEJSCE: Laura Serwotka 7b
II MIEJSCE: Martyna Herman 7b
III MIEJSCE: Emilia Fryszkowska 7c, Barbara Tokarczyk 7c
WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Polak 7b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pozytywnej weny twórczej😊
Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego rękę – jest Boże Narodzenie (...).
W okresie adwentu i czasie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia te słowa Matki Teresy z Kalkuty stają się niezwykle cenną radą. Wybrzmiały wielokrotnie podczas przedświątecznego spotkania w naszej szkole.
6 grudnia 2023 r. zgodnie ze zwyczajem, do którego wrócono po kilku latach przerwy, odbyła się Wigilia szkolna. Jest ona jedną z największych i najważniejszych imprez wpisanych w tradycję i historię tej szkoły, i sięga początków gimnazjum. Szkolna Wigilia to spotkanie nie tylko uczniów, rodziców i nauczycieli, ale także wspólne przeżywanie tej jedynej w roku chwili z zaproszonymi gośćmi - przedstawicielami różnych lokalnych środowisk.
Od początku istnienia tej tradycji wyjątkowym zwyczajem jest nadawanie tytułu Honorowego Profesora Szkoły znanym postaciom ze świata sztuki, sportu. W panteonie honorowych profesorów szkoła ma wiele wybitnych osobowości, na których uczniowie mogą się wzorować. Nasi goście dają przykład jak pokonywać własne słabości, zdobywać wytyczone cele, walczyć szlachetnie. Są wśród nich m.in. ksiądz biskup Gerard Bernacki, wokaliści: Stanisław Sojka oraz Piotr i Łukasz Golcowie, aktorzy: Andrzej Grabowski, Piotr Cyrwus, Krzysztof Respondek, dziennikarze: śp. Kamil Durczok, śp. Krystyna Bochenek, Marek Sygacz, sportowcy: Mariusz Czerkawski, Tomasz Sikora.
W tym roku profesorską togę i biret założyła osoba wyjątkowa - artystka, która swoim głosem zachwyca, wzrusza, uwrażliwia, a swoim słowem, postawą pokazuje, że zawsze warto być szczerym i dobrym – pani Justyna Steczkowska. Wokalistka udzieliła uczniom swojej pierwszej lekcji, mówiąc o tym, że każdy sam ponosi odpowiedzialność za swoje życie oraz podejmowane decyzje. Bardzo ważny jest szacunek wobec drugiego człowieka bez względu na jego poglądy, pochodzenie, wygląd czy uczucia. Po uroczystości uczniowie mogli lepiej poznać honorowego profesora podczas specjalnie przygotowanej konferencji prasowej. Wzruszającym momentem szkolnej Wigilii było odczytanie przez panią dyrektor Olgę Płonkę listu Biskupa Marka Szkudły skierowanego do całej społeczności szkolnej. Ksiądz Biskup bardzo chciał być z nami w tym szczególnym dla nas dniu, ale ze względu na liczne obowiązki duszpasterskie, nie mógł przyjechać. Przekazał nam Boże błogosławieństwo oraz życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Przedświąteczne spotkanie w pawłowickiej szkole ma niepowtarzalny klimat i znacznie różni się od tradycyjnych jasełek. Tegoroczne przedstawienie, zbudowane dzięki połączeniu rozważań ze śpiewem chóru i obrazami , było inscenizacją trzech scen: Zwiastowania, Nawiedzenia i Narodzenia.
Dla większości nauczycieli i wszystkich uczniów to przedświąteczne spotkanie było pierwszą taką Wigilią, ale z pewnością wszyscy mają świadomość wyjątkowości takich szkolnych uroczystości. Zwłaszcza, że w ich przygotowanie zaangażowali się niemal wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, dyrekcja oraz wielu uczniów i rodziców. Taki czas wspólnoty i zjednoczenia jest zawsze niezwykle ważny, a zwłaszcza w tym pięknym grudniowym okresie.
Uczniowie klas 7 na lekcjach geografii poznawali zagadnienia związane z glebami Polski. Aby lepiej przyswoić informacje i zostać ekspertem z dziedziny gleboznawstwa wykonali jadalne profile glebowe. Każdy uczeń miał możliwość stworzenia z różnych produktów spożywczych przekroju wybranej przez siebie gleby z opisem poszczególnych warstw. Siódmoklasiści podczas zajęć wykazywali się kreatywnością i umiejętnością tworzenia przestrzennego modelu, ucząc sie przy tym rozpoznawania typów gleb, ich skał macierzystych, określania żyzności i występowania na terenie naszego kraju. Chyba najciekawszym elementem zajęć okazała się degustacja poszczególnych profili glebowych 🥝🍪🍮😃😁😊
Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III gminnych szkół podstawowych pod nazwą „Dzieci mówią NIE ! paleniu śmieci”.
Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach komisja konkursowa wyróżniła:
1. w kategorii klas pierwszych: klasę I B
2. w kategorii klas drugich: klasę II C
3. w kategorii klas trzecich: klasę III A
Uczniowie ww. klas otrzymali upominki z nadrukowanymi pracami uczniów.
8 grudnia uczniowie klasy 7 c : Szymon, Nadia, Wiktor, Emila, Franek i Basia wzięli udział w XXXIII Wojewódzkim Konkursie „Młody Chemik”.
I etap konkursu odbył się w cieszyńskim liceum. Trzymany kciuki za młodych chemików !
Konkurs bożonarodzeniowy na najciekawszy własnoręczny stroik bożonarodzeniowy ROZWIĄZANY! Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyniesienie swoich prac i udział w konkursie. Jury w składzie: Nauczycieli, Uczniów oraz Pań Sprzątających nie miało łatwego zadania - prace były niezwykłej urody, obrady więc były niezwykle burzliwe. Po zapoznaniu się z przyniesionymi pracami w liczbie 45, Jury wybrało finalnie 6 najlepszych prac, którym przyznano następujące miejsca:
I miejsce:
II miejsce:
III miejsce:
Organizatorzy gratulują nagrodzonym i bardzo dziękują wszystkim wspomagającym w/w konkurs.
Z bardzo dużym odzewem spotkała się nasza zbiórka Talenciaków z Lidla. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły, jak również innych osób związanych z naszą szkołą udało nam się nazbierać na następujące nagrody, które zostaną przekazane do gabinetów terapeutycznych oraz na świetlicę szkolną :
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcje "Talenciaki" od całego wolontariatu wraz z opiekunkami Katarzyną Błaszczuk - Sabat, Kamilą Kwiatek.
Bardzo lubimy ten dzień w roku, kiedy do sal zagląda nam Mikołaj ze swoimi pomocnikami i ma dla nas przygotowane niespodzianki 🤶🧑🎄🤶🧑🎄
Z okazji Dnia Górnika naszą placówkę odbiedził ratownik górniczy pan Rafał Bryła, który opowiedział uczniom klas starszych na temat swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w kopalni. Serdecznie dziękujemy za ciekawą prelekcję. Zarządowi Rady Rodziców dziękujemy za ufundowany upominek dla pana Rafała.
Tak uczniowe klas młodszych zaprezentowali swoje umiejętności podczas obchodów Święta Górnika.
W listopadzie odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „Moja ojczyzna” dla uczniów klas I-III. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego wśród uczniów klas młodszych. Dobór repertuaru był bardzo urozmaicony, co dało ciekawy obraz polskiej poezji patriotycznej. Podczas konkursu uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, wyrażali szacunek do ojczyzny i narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację.
Laureatami na poziomie klas pierwszych zostali: Szymon Misiur, Zofia Rakus, Paweł Domagała i Noemi Pęcek-Elkaliouby.
Wśród klas drugich wyłonieni laureaci to: Agata Orczykowska, Liliana Rynka, Zuzanna Kołodziejczyk i Olaf Szczepański.
Na poziomie klas trzecich laureatami zostali: Franciszek Kaniecki, Nikodem Topol, Julia Worek i Hanna Uryga.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!
W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Szkolnym Konkursie Geograficznym pt. "Flagoznawca". Celem zmagań było rozpoznanie flag państw świata z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Do konkursu przystąpiło trzydziestu uczniów klas 3-8. Maksymalną liczbę punktów zdobyło aż sześciu chłopaków. Są to: Fabian Gawłowski z klasy 3 b, Bartosz Krawczyk z klasy 5 a, Jakub Chorab i Filip Pasierbski z klasy 7 a oraz Dominik Garsztka i Michał Twardzik z klasy 7 c. Serdecznie gratulujemy geograficznych 🌎🌍🌏 sukcesów. Dziękujemy Zarządowi Rady Rodziców za ufundowane nagrody. 🤩📔
W środę 29.11 odbył się turniej szachowy klas 1-3. Zwyciężył Dominik Niebisz z klasy 1c, II miejsce zajął Igor Kasperydus z klasy 1b, a III miejsce otrzymał Robert Pytlarczyk z 1a. Bugdoll Carmen z 1a zwyciężyła w kategorii dziewcząt. Serdecznie gratulujemy młodym szachistom, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową postawę!!
Hokus-pokus! Czary-mary!
Co nas czeka? Nie do wiary!
Czas zabawę zacząć już!
Niezapomniany wieczór wróżb!
Czwartek w klasach młodszych przebiegł pod hasłem wróżb i zabawy andrzejkowej. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w magiczne miejsce pełne magii i czarów, a na korytarzu rozbrzmiała muzyka. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, rzucał kostkami, by odkryć ukrytą w liczbach przepowiednię oraz dowiedział się co kryje pierwsza litera jego imienia. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Uczniowie bawili się doskonale pamiętając, że wróżb nie należy traktować zbyt poważnie, ponieważ tak naprawdę przyszłość zależy tylko od nas :)
1 grudnia klasy 4 b i 4 c wzięły w wycieczce do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Dzieci trafiły do bajkowych krain, w których rozwiazywały zagadki, uczyły się o ekologii, wzięły udział w warsztatach plastycznych, a na koniec spotkały się ze św. Mikołajem. Nasze przygody zostały uwiecznione na fotografiach - zachęcamy do zobaczenia galerii.
Spójrzcie w jaki sposób doświadczali zapachów i smaków uczniowie klasy 6a.
Powered by aSc EduPage