• Aktualności

  • Aktualności

          • KONKURS MALARSKI

          • 17.03.2026
          • 🎨 Tuż przed feriami w Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs „Spacer po wyobraźni”, w którym wzięło udział 56 uczniów z 17 szkół podstawowych.

            Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8c – Natalia Szeja. Uczestnicy mieli dokładnie 100 minut na wykonanie pracy plastycznej stanowiącej artystyczną interpretację wylosowanego cytatu. Inspiracją były słowa Vincenta van Gogha: „Marzę o malowaniu i potem maluję swoje marzenia”.

            Natalia poradziła sobie znakomicie! 💪
            Na wyniki czekamy do 27 marca, a już dziś mocno trzymamy kciuki
            Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów! 🌟

          • Akcja Talenciaki Zakończona :) !

          • 17.03.2026
          • Z bardzo dużym odzewem spotkała się nasza zbiórka Talenciaków z Lidla. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły jak również innych osób związanych z naszą szkołą udało nam się nazbierac na kolejny pakiet gier i piłek, które zostaną przekazane do gabinetów terapeutycznych oraz na świetlicę szkolną :)

             Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcje 'Talenciaki' od całego wolontariatu wraz z opiekunkami Anną Czerwińską, Kamilą Kwiatek.

          • Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister” – rozstrzygnięty!

          • 16.03.2026
          • 12 marca w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Verbmeister – Mistrz Odmiany Czasownika”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 19 szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju oraz okolicznych miejscowości: Mszany, Gogołowej, Zebrzydowic, Pielgrzymowic, Żor, Rydułtów i Pawłowic.

            Naszą szkołę reprezentowali: Lia Rekliński (7a), Anna Jędrzejczak (7c), Weronika Paszenda (7c), Julia Zielińska (7c) oraz Julian Czapiewski (8c).

            Uczestnicy zmierzyli się z odmianą czasowników – zarówno regularnych, nieregularnych, modalnych, jak i złożonych (rozdzielnie i nierozdzielnie).

            W czasie trwania konkursu nauczycielki uczestniczyły w warsztatach „Emo-sapiens, czyli stres i relaksacja w pracy nauczyciela”, prowadzonych przez panią Bogumiłę Różańską-Świerkot, konsultantkę PODN-u w Wodzisławiu Śląskim.

            Choć tym razem nie udało się stanąć na podium, serdecznie gratulujemy naszym uczniom bardzo dobrych wyników i zaangażowania! 👏

          • Europejski Dzień Logopedy

          • 13.03.2026
          • 6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy z tej okazji pani neurologopeda Agata Witowska przeprowadziła zajęcia logopedyczne w klasach pierwszych. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć aparat mowy, wykonać ćwiczenia oddechowe oraz zaśpiewać piosenkę o żółwiu i  głosce [ż].

          • “Walentynka dla biblioteki” - wyniki konkursu

          • 13.03.2026
          • Z przyjemnością ogłaszamy wyniki bibliotecznego konkursu walentynkowego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie oraz kreatywne prace pełne miłości i pozytywnej energii. Łącznie wpłynęło 25 prac. Wyłoniliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach.

             W kategorii klas 1-3:

             I miejsce – Hania W. (1a)

             II miejsce – Alicja B. (3a)

             III miejsce – Nikodem I. (1c)

             Wyróżnienia:

             Nikola N. (2a)

             Noemi P.-E. (3c)

             Pola I. (1a)

             W kategorii klas IV-VIII:

             I miejsce – Julia N. (Va)

             II miejsce – Franciszek K. (Va)

             III miejsce – Liliana Ś. (IVb)

             Wyróżnienia: Nikodem J. (IVa)

             

            Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • Baśniowy standup w Gminnej Bibliotece Publicznej

          • 12.03.2026
          • 11.03.26 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Mateuszem Świstakiem, który w niezwykle ekspresyjny sposób zachęcał dzieci do sięgania po książki i rozwijania swojej wyobraźni.  

            Autor warsztatów w zabawny sposób przedstawił historię powstania książki i zaangażował uczestników do wspólnej zabawy - stworzenia baśniowego świata pełnego motyli w pralce i tańczących kotów w rytmie six seven. Pierwszoklasiści  ochoczo uczestniczyli w zajęciach. Było  dynamicznie, twórczo i zabawnie.

            Dziękujemy za zaproszenie.

          • Dzień liczby Pi.

          • 11.03.2026
          • Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy dzień liczby Pi. Na korytarzu w segmencie D uczniowie klas 4-8 w ramach lekcji matematyki i chemii uczestniczyli w pokazach, warsztatach związanych z liczbą Pi i naukami ścisłymi.

            Uczennice kółka chemicznego pod opieką p. Moniki Sławackiej prezentowały różne doświadczenia fizyczno-chemiczne pod tajemniczymi nazwami: burza w słoiku, polimerowe robaki, sztuczny śnieg, sok z czerwonej kapusty itp. Doświadczenia te dzięki swojej efektowności i zaskakującym rezultatom cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

            Kolejne już bardzej matematyczne "zabawy" zosały przygotowane przez nauczycieli matematyki: p. Kasandrę, p. Małgosię, p. Norberta i p. Marcina - uczniowie mogli wybierać w próbie wyznaczania wartości liczby Pi za pomocą kół rowerowych, rozwiązywać matematyczne sudoku, układać tangramy, szukać słów w wykreślankach itp.

            Najbardziej dociekliwi uczniowie zostawali nagradzani w formie zdrapek, pod którymi kryły się najróżniejsze szkolne nagrody - niektóre bardzo cenne!.

            Ten dzień przyniósł sporo radości i pozwolił choć na chwilę odczarować przedmioty ścisłe w oczach uczniów. Do zobaczenia za rok!

          • EkoWalentynki - podsumowanie.

          • 11.03.2026
          • Kochani!

            W tym roku, świętowaliśmy walentynki trochę inaczej! :D

            W środę 11.02.2026 r. na łączniku o godzinie 11 w naszej szkole odbyła się zbiórka baterii w ramach akcji "EkoWalentynki". Akcja się udała, zebrano aż pięć pełnych pudełek zużytych baterii! Każdy uczestnik akcji otrzymał słodki upominek w postaci cukierka na serduszku.

            Uczniowie naszej szkoły zostali uświadomieni, że warto segregować śmieci i dbać o planetę. Chętnych uczniów było od groma!

            Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję i gwarantujemy, że to drugi i na pewno nie ostatni raz!

            #ekowalentynki #ekowalentynki2025 #badzeko #ekologia #baterie #zbiorka #ekozbiorka

            Akcje organizowały panie: Anna Czerwińska oraz Kamila Kwiatek wraz z wolontariatem szkolnym oraz samorządem uczniowskim.

            A tu trochę o akcji:

            #EkoWalentynki wspierane są od 16. lat przez REMONDIS ELECTRORECYCLING, ELECTRO-SYSTEM i EUROPEJSKĄ PLATFORMĘ RECYKLINGU. Akcję koordynuje ekolog Dominik Dobrowolski"


            EkoWalentynki 2026!

            Będziemy działać w całej Polsce od Bugu po Odrę, od Tatr po Hel. Pozbieramy zużyte bateryjki w szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w samorządach, mediach, organizacjach społecznych. Akcję organizujemy wspólnie z REMONDIS Electrorecycling Polska , Electro-System Organizacja Odzysku , Europejska Platforma Recyklingu - firmami, które są liderami w Polsce i Europie w zakresie zbiórki, odzysku i recyklingu zużytych baterii, oraz naszym przyjacielem, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, z którym od lat wspólnie działamy na rzecz ochrony środowiska.

            A dlaczego należy zbierać baterie?

            Najważniejszą zasadą jest wrzucanie baterii do specjalnych pojemników, czyli nie mieszanie ich z innymi odpadami. Za sprawą selektywnej zbiórki zużytych baterii i akumulatorów, można z tych niebezpiecznych odpadów odzyskać cenne substancje, np.: aluminium, cynk, kadm, kobalt, lit, miedź, nikiel, ołów, mangan, mosiądz, rtęć oraz tworzywa sztuczne i papier do produkcji paliwa RDF. Pierwiastki te mogą być ponownie wykorzystywane w wielu procesach produkcji przemysłowej, dzięki czemu oszczędzane są surowce naturalne, paliwa kopalne, energia oraz woda. Metale ciężkie w bateriach mogą być odzyskane i nie zatrują środowiska!

            Pamiętaj!

            Oddzielaj akumulatory i baterie od innych odpadów.

            Przed wyrzuceniem np. zabawki, narzędzia, czujnika, LED’u, odzieży i obuwia ze świecącymi elementami, sprawdzaj, czy nie ma w środku ukrytej baterii lub akumulatora .

            Akumulatory przenośne i baterie wrzucaj do specjalnych pojemników – znajdziesz je w urzędach, szkołach, części sklepów oraz stacji benzynowych. Baterie też są zbierane w wielu sklepach, na poczcie, w wielu placówkach oświatowych, w zakładach recyklingu REMONDIS Electrorecycling.

            Baterie i elektroodpady można też oddawać do PSZOKów (punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych), które są w każdej gminie w Polsce.

          • GMINNE Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • 04.03.2026
          • W dniu 04-03-2026r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla gminnego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Gmina Pawłowice . W zmaganiach tych wzięli udział przedstawiciele MDP oraz szkół. Komisję konkursową tworzył  Naczelnik Wydziału Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie mł.bryg. Adam Muras oraz opiekunowie z poszczególnych jednostek OSP.

            Naszą szkołę i jednostkę OSP PAWŁOWICE reprezentowało 4 uczniów. Byli to: Wiktor Woźny kl. 8c, Nikodem Janiszewski kl. 4a, Borys Błahut kl. 4b i Filip Janiszewski z kl. 3c.

            Wyniki

            W kategorii 1 szkół podstawowych:🏅 1 miejsce uzyskał Filip Janiszewski🥉3 miejsce uzyskał Nikodem Janiszewski  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Filip Janiszewski zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 17 marca 2026r. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

            Filip życzymy Ci powodzenia 💪

            Opiekunem naszych uczniów była pani Ewelina Janiszewska.

          • Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • 13.02.2026
          • W poniedziałek w naszej szkole został zorganizowany 

            szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowany przez OSP Pawłowice oraz naszą nauczycielkę p. Ewelinę Janiszewską. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa. 

            W kategorii klas młodszych wygrali:

            I miejsce - Nikodem Janiszewski- 4a

            II miejsce - Filip Janiszewski - 3c

            III miejsce - Borys Błahut - 4b

            W kategorii klas starszych na podium stanęli:

            I miejsce - Wiktor Woźny kl. 8c

            II miejsce - Wiktor Stanisz - 7c

            III miejsce - Zofia Lebioda 7c

             

            Do etapy gminnego zakwalifikowali się: Nikodem Janiszewski, Filip Janiszewski, Borys Błahut oraz Wiktor Woźny.

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

          • Bal karnawałowy 5-8

          • 12.02.2026
          • Po klasach młodszych przyszedł czas na zabawę dla klas starszych. Uczniowie w różnorakich strojach karnawałowych, często samodzielnie przygotowywanych, bawili się i tańczyli do muzyki zagrywanej przez dj. 

          • Bal karnawałowy 1-4

          • 12.02.2026
          • Dziś w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1–4. 

            Sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, pełną muzyki i uśmiechu przestrzeń, w której nie zabrakło wspaniałych kostiumów, tańców oraz wspólnych zabaw.

            🎈🎉🎊🦸‍♂️👮👨‍🚒👰🦹‍♀️🦸‍♀️🧚🧚‍♀️🧚‍♂️🧙‍♂️🧙🧙‍♀️

            To był dzień pełen pozytywnej energii, śmiechu i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia! 🎭✨

          • Dzień Kubusia Puchatka w 3c

          • 12.02.2026
          • W ramach lekcji bibliotecznych uczniowie klasy 3c wyruszyli w świat przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. 

            Historie o Kubusiu Puchatku są ponadczasowe  - bawią, uczą, wzruszają i przekazują wiele wartości. Zachęcamy do wspólnego czytania w domu i w bibliotece.  Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i pozwala oderwać się od codzienności.

            "Im więcej czytasz, tym więcej wiesz... a miód smakuje jeszcze lepiej przy dobrej książce" - jak mawiał Kubuś Puchatek :)

          • Poczta Walentynkowa

          • 09.02.2026
          • Przestań bać się odrobinkę,

            wyślij komuś Walentynkę

            Napisz sympatii co do niej czujesz,

            na pewno nie pożałujesz…

             

            Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo (tylko najodważniejsi podpisują się imieniem, nazwiskiem, informują z której są klasy). 

            Jak działa poczta walentynkowa?
            W określonym czasie miłosne wyznania są zbierane do specjalnego pojemnika, a następnie - w dniu zakochanych lub w pobliżu 14 lutego, rozdawane w klasach przez specjalnych posłanników ( samorząd uczniowski). Walentynkę można przygotować wcześniej - na spokojnie, w domu, można zrobić wyjątkową walentynkową laurkę, która zachwyci naszą sympatię.

             

            REGULAMIN AKCJI WALENTYNKOWEJ

            Akcja walentynkowa organizowana jest przez Samorząd Szkolny.
            Zbieranie walentynek odbywa się w dniach od 10 do 12 lutego.
            W wyznaczonym terminie przedstawiciele Samorządu Szkolnego będą odwiedzać sale lekcyjne w celu zbierania walentynek.
            Dodatkowo przy portierni szkoły znajduje się drewniana skrzynka, do której można wrzucać walentynki do czwartku, 12 lutego.
            Każda walentynka musi zawierać imię, nazwisko oraz klasę adresata. Walentynki niespełniające tego warunku nie będą brane pod uwagę.
            Rozdanie walentynek nastąpi w piątek, 13 lutego, przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego.
            Treść walentynek powinna być zgodna z zasadami kultury osobistej oraz regulaminem szkoły.

          • EkoWalentynki 2026!

          • 09.02.2026
          • #EkoWalentynki wspierane są od 16. lat przez REMONDIS ELECTRORECYCLING, ELECTRO-SYSTEM i EUROPEJSKĄ PLATFORMĘ RECYKLINGU. Akcję koordynuje ekolog Dominik Dobrowolski"

            EkoWalentynki 2026!

            Będziemy działać w całej Polsce od Bugu po Odrę, od Tatr po Hel. Pozbieramy zużyte bateryjki w szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w samorządach, mediach, organizacjach społecznych. Akcję organizujemy wspólnie z REMONDIS Electrorecycling Polska , Electro-System Organizacja Odzysku , Europejska Platforma Recyklingu - firmami, które są liderami w Polsce i Europie w zakresie zbiórki, odzysku i recyklingu zużytych baterii, oraz naszym przyjacielem, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, z którym od lat wspólnie działamy na rzecz ochrony środowiska.

            A dlaczego należy zbierać baterie?

            Najważniejszą zasadą jest wrzucanie baterii do specjalnych pojemników, czyli nie mieszanie ich z innymi odpadami. Za sprawą selektywnej zbiórki zużytych baterii i akumulatorów, można z tych niebezpiecznych odpadów odzyskać cenne substancje, np.: aluminium, cynk, kadm, kobalt, lit, miedź, nikiel, ołów, mangan, mosiądz, rtęć oraz tworzywa sztuczne i papier do produkcji paliwa RDF. Pierwiastki te mogą być ponownie wykorzystywane w wielu procesach produkcji przemysłowej, dzięki czemu oszczędzane są surowce naturalne, paliwa kopalne, energia oraz woda. Metale ciężkie w bateriach mogą być odzyskane i nie zatrują środowiska!

            Pamiętaj!

            Oddzielaj akumulatory i baterie od innych odpadów.

            Przed wyrzuceniem np. zabawki, narzędzia, czujnika, LED’u, odzieży i obuwia ze świecącymi elementami, sprawdzaj, czy nie ma w środku ukrytej baterii lub akumulatora .

            Akumulatory przenośne i baterie wrzucaj do specjalnych pojemników – znajdziesz je w urzędach, szkołach, części sklepów oraz stacji benzynowych. Baterie też są zbierane w wielu sklepach, na poczcie, w wielu placówkach oświatowych, w zakładach recyklingu REMONDIS Electrorecycling.

            Baterie i elektroodpady można też oddawać do PSZOKów (punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych), które są w każdej gminie w Polsce.

            W środę  11.02.2026 r. na łączniku o godzinie 11.20 odbędzie się zbiórka baterii w ramach akcji "EkoWalentynki". Każdy uczestnik akcji, który przyniesie zużyte baterie, dostanie drobny upominek.

          • 3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt

          • 09.02.2026
          • Dnia 3.02. br uczennice naszej szkoły wywalczyły 3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt. Drużyna w składzie: Wasilewska Zuzanna(6c), Desecka Hanna (6c), Brejza Amelia (6c), Rurarz Klaudia (6c), Polit Milena(5a), Zarzycka Agata(5a), Sobolewska Maja(5c), Gatner Milena (5c), Kotkowska Eliza (5c),Włodarczyk Lena (5c), Damięcka Liliana (4b).

            GRATULUJEMY!!!

          • Kulig w Wiśle Czarne

          • 09.02.2026
          • W czwartek 5 lutego klasy 6b oraz 6c, wraz z  częścią klasy 8a, wzięły udział w wycieczce do Wisły Czarne. Kulig przebiegał malowniczą Doliną Białej Wisełki. Po przejażdżce odbyło się ognisko w kolibie, przy którym nie zabrakło pieczonych kiełbasek i gorącej herbaty. Był też czas na zabawy na śniegu i krótkie zjazdy na okolicznej góreczce oraz na wizytę na wiślańskim Rynku czyli Placu Bogumiła Hoffa. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości. Do domu wróciliśmy w doskonałych humorach- niektórzy nawet śpiewająco!

          • Pasowanie na Czytelnika

          • 04.02.2026
          • W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klas 1 zostali zapoznani z  regulaminem oraz zasadami zachowania obowiązującymi w bibliotece szkolnej. Po złożeniu uroczystej przysięgi, oficjalnie zostali włączeni do grona czytelników naszej szkoły.

            Na pamiątkę pasowania, świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali klasowy dyplom i wyprawki książkowe ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii "Mała książka-wielki człowiek".  

            Wszystkich pierwszoklasistów zachęcamy do odwiedzania biblioteki i życzymy wspaniałych przygód z książką :)