• Uroczystość rozdania nagród Primus Inter Pares

• 21.09.2022
          • Wrócmy jeszcze pamięcią do wspaniałej uroczystości, która miała miejsce tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. 31 sierpnia br. troje naszych absolwentów odebrało nagrodę "Primus Inter Pares - Pierwszy wśród równych sobie”. Byli to Paweł Bednorz, Zofia Tokarczyk i Nataniel Rusin, którzy zdobyli ze wszystkich części egzaminu ósmoklasisty średni wynik procentowy co najmniej 90% punktów oraz uzyskali  bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz wyróżnienie z zachowania. Nagroda przyznana została po pozytywnym zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną.

Serdecznie gratulujemy!

• 29 Finał akcji "Sprzątanie świata"

• 19.09.2022
          • 14 września 2022 r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w finale ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”.

Głównym celem działania było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna  zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.  W zbiórce uczestniczyła klasa  6 „a” pod opieką p. Marii Lerch - Henczko - wychowawcy klasy  i p. Eweliny Talik -  nauczyciela współorganizującego, a także klasa 2 „c” pod opieką p. Beaty Czajkowskiej - Welchar - wychowawcy klasy.

Wszyscy uczniowie zostali poinstruowani o zasadach zbierania odpadów.  Pozytywnie zmotywowani szczytnym celem ruszyli w wyznaczone tereny przyszkolne, które solidnie posprzątano. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.                         Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

• Nagroda w konkursie "Energia drzemiąca w skałach"

• 15.09.2022
          • Gabrysia Borkowska uczennica klasy VII a otrzymała nagrodę wyróżnienia w XXIII ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym - część plastyczna pt. "Energia drzemiąca w skałach".
            Serdecznie gratulujemy!

• Akcja kasztany i żołędzie

• 13.09.2022
          • Korzystając z hojnych darów jesieni wolontariat Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach przystąpił do zbierania karmy dla leśnych zwierząt. W ramach akcji zbierane są kasztany i żołędzie, które podczas zimowych chłodów, stanowić będą najlepsze źródło pokarmu dla leśnych mieszkańców. Kasztany to przysmak danieli, natomiast z żołędzi skorzystają dziki, sarny jak i daniele.  Kasztany i żołędzie można zbierać w rejonie obszarów zabudowanych, w pobliżu domostw i z innych miejsc do których zwierzyna ma utrudniony dostęp i na pewno nie skorzysta z tego pokarmu.
            Podpisane worki z kasztanami i żołędziami można przynosić do sali numer 23 bądź sali 38.

Każda pomoc zostanie nagrodzona uwagą pozytywną!

Dziękujemy za zaangażowanie:)

Wolontariat ZSP

wraz z opiekunkami

Sylwia Dąbrowska,

Katarzyna Błaszczuk- Sabat,

Kamila Kwiatek.

• BIEG FAIR PLAY PKOl 2022

• 12.09.2022
          • Z okazji Światowego Dnia Fair Play - 7 - 9 września nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP nr 2 w Pawłowicach: p. Pustułka Iwona, p. Czernik Agnieszka, p. Skorupa Marzena i p. Sztychny Adam zorganizowali szkolną akcję #BiegFairPlayPKOl dla dzieci i młodzieży. Akcja miała na celu promocję idei fair play oraz wartości etycznych w sporcie. Organizowany bieg spotkał się z dużym zainteresowaniem, do udziału zgłosiło się 130 uczniów Naszej szkoły. W pierwszy dzień odbył się bieg na dystansie 250 m dla uczniów klas II i III.

I miejsce zajął Igor Kazoń, II miejsca Tomasz Ochnio, III miejsce Franciszek Błażejowski.

8 września w biegu Fair play wzięli udział uczniowie klas 4-6 na dystansie 500 m. I miejsce w kategorii chłopców zajął Filip Budny, II miejsce Nataniel Gluza, III miejsce Adam Świder.

W kategorii dziewczyn I miejsce zajęła Nadia Duma, II miejsce Dominika Polit, III miejsce Amelia Lapczyk. W ostatni dzień akcji zaangażowali się najstarsi uczniowie klas 7-8 pokonując dystans 750 m. I miejsce zajął Dominik Buchacz, II miejsce Oskar Woźnica, III miejsce Denys Kovalchuk.

Pamiętajcie, że Fair Play jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

• #BiegFairPlayPKOl

• 06.09.2022
          • Chcielibyśmy zaprosić serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w #BieguFairPlay PKOl w dniach 7-9 września br. Zapisy chętnych uczniów klas IV-VIII do udziału w akcji przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego do 6 września 2022 r.Uczniowie klas II i III zgłaszają chęć udziału w akcji do wychowawcy klasy w terminie  do 5 września 2022 r.

Harmonogram:

Zaczynamy 7 września o godz.10:00, chętni uczniowie z klas II i III przebiegną dystans 250 m (jedno okrążenie bieżni).

8 września o godz. 9:00,  chętni uczniowie  z klas IV - VI przebiegną dystans 500 m.

Akcję zakończą 9 września uczniowie klas VII i VIII ,którzy o godz. 10:00 przebiegną dystans 750 m.