5 marca w naszej szkolnej pracowni chemicznej odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów klasy 2b. Młodzi naukowcy mogli samodzielnie wykonać proste doświadczenia oraz mieli okazję wziąć udział w pokazie przygotowanym przez starszych uczniów, uczęszczających na kółko chemiczne. Wśród eksperymentów znalazły się m.in.: tworzenie sztucznego śniegu i polimerowych robaków, badanie odczynu pH wybranych substancji czy badanie właściwości dwutlenku węgla. Ponadto uczniowie mogli poznać alternatywne źródło zasilania jakim jest paliwo wodorowe. Pod okiem starszych kolegów mogli samodzielnie przeprowadzić elektrolizę wody i otrzymać gazowy wodór, którym zasilili prototyp samochodu. Zapraszamy do galerii zdjęć i jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za obecność :)
Turniej Wiedzy Pożarniczej
- 04.03.2025
03.03.2025 r. w poniedziałek po feriach nasi uczniowie wzięli udział w Środowiskowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs przeprowadzony został przez strażaków z OSP Pawłowice oraz nauczycielkę naszej szkoły p. Ewelinę Janiszewską.
Wyniki konkursu:
KLASY I-IV
I MIEJSCE: Borys Błahut kl. 3b
II MIEJSCE: Nikodem Janiszewski kl. 3a
III MIEJSCE: Filip Janiszewski kl. 2c
KLASY V-VIII:
I MIEJSCE: Barbara Tokarczyk kl. 8c
II MIEJSCE: Oliwia Jakubowska kl. 8c
III MIEJSCE: Emilia Fryszkowska kl. 8c
Zwycięzcom gratulujemy, a Borysowi, który będzie reprezentował szkołę na etapie gminnym życzymy powodzenia 👍🤩
PS. Otrzymaliśmy informację, że do Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się także Basia, Nikodem i Filip.
Kiermasz dla Karolinki ❤️
- 04.03.2025
Podczas szkolnego balu karnawałowego w naszej szkole został zorganizowany kiermasz słodkości 🥮🥠🍩🍪🍰🥧🍮 i kanapek 🥪🥪🥪, z którego dochód 💵💵💵 przeznaczyliśmy na pomoc naszej uczennicy Karolince ❤️❤️❤️. Otrzymaliśmy informację od pani Anety Kubiak z Fundacji Iskierka, że w skarbonkach zostało zebrane 5975,94 zł. Karolinko, jesteśmy z Tobą ❣️❣️❤️❤️
Konkurs ProtoTYpuj edycja 2025 - mamy finał!
- 03.03.2025
Mamy kolejną świetną wiadomość! Sześcioro uczniów z klasy 7c pod opieką pani Joanny Gryboś i pani Moniki Sławackiej znalazło się w finałowej dziesiątce szkół z całej Polski i przechodzi do kolejnego etapu konkursu „ProtoTYpuj” organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zuzanna Bojarska, Amelia Sobolewska, Rozalia Rajska, Natalia Szeja, Julian Czapniewski i Wiktor Woźny wezmą udział w warsztatach wspierających proces tworzenia pomocy dydaktycznej, które odbędą się w siedzibie organizatora w dniach 7 - 8 marca. W tegorocznej edycji konkursu prace związane są z recyklingiem, a powstałe pomoce mają być zaprojektowane w duchu less waste. Nasz zespół planuje wykonać ekologiczny plastik. Wykorzystując reakcję koagulacji pomiędzy mlekiem, a octem młodzi naukowcy chcą otrzymać kazeinę - najważniejsze białko mleka. Wytrącona kazeina zawiera wodę i jest plastyczna więc możliwe jest formowanie z niej różnych kształtów, które z czasem mogą ulec utwardzeniu. W ten sposób z tworzywa mlecznego finaliści planują uformować łyżeczki, widelce i tacki. Pomoc dydaktyczna naszych uczniów będzie dotyczyć dziedziny polimerów, a dokładnie naturalnych tworzyw jakim jest właśnie mleczne tworzywo. Na podstawie nadesłanych filmów z tworzenia pomocy, spośród dziesięciu zwycięskich zespołów jury wyłoni pięć drużyn laureatów, które zostaną zaproszone na uroczystą galę finałową zaplanowaną na 24 kwietnia w Warszawie.Trzymajmy kciuki za naszych uczniów !
Nasi uczniowie w finale międzynarodowego konkursu!
- 03.03.2025
Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie z klasy 7c: Amelia Sobolewska, Zuzanna Bojarska, Rozalia Rajska, Julian Czapniewski oraz Wiktor Woźny dostali się do finału międzynarodowego konkursu Climate Detectives. Nasz zespół znalazł się w finałowej dziesiątce szkół, które powalczą o tytuł zwycięzcy! Climate Detectives to konkurs prowadzony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) i krajowe biura ds. edukacji kosmicznej (ESERO). W tym projekcie zespoły uczniowskie obserwując swoje lokalne środowisko identyfikują problem z zakresu zmian klimatu lub ekologii, badają go i proponują sposób, by mu zaradzić. Nasz zespół realizując projekt o nazwie „H2 4You” czyli „Wodór dla Ciebie” sprawdził jaka jest jakość powietrza w Pawłowicach i czy jest możliwe zmniejszenie emisji gazów zanieczyszczających powietrze w naszej okolicy przez wykorzystanie paliwa wodorowego. Zrealizowanymi celami projektowymi było m.in. przeprowadzenie ankiety z mieszkańcami Pawłowic na temat zanieczyszczeń powietrza, liczenie ilości samochodów przejeżdżających przez Pawłowice oraz skonstruowanie prototypu samochodu zasilanego paliwem wodorowym. Opiekunem pracy uczniów jest Pani Monika Sławacka.Finał konkursu odbędzie się 28 marca w formie online, gdzie finałowa dziesiątka uczniowskich zespołów zaprezentuje swoje projekty. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd na kosmiczne wydarzenie organizowane przez ESA w Centrum Obserwacji Ziemi ESRIN we Włoszech, które odbędzie się początkiem maja tego roku. Trzymajmy kciuki za naszych klimatycznych detektywów!
Festiwal Języków Obcych w ZSO
- 03.03.2025
14 lutego 2025 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się XIII FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8c w składzie: Nadia Dudek, Wiktor Kaniecki, Szymon Półgroszewicz i Michał Twardzik. Konkurs pt. „Potyczki Językowe” miał formę pisemną i obejmował wiedzę językową głównie w zakresie języka angielskiego, ale również z podstawowymi zagadnieniami z języka niemieckiego i francuskiego. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach z native speakerem z Irlandii oraz z uczniami jednej z klas dwujęzycznych.
ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY
- 28.02.2025
do Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Pawłowicach
na rok szkolny 2024/2025Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pawłowicach ogłasza zapisy na dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu 2025 r. do Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach.
Zasady dyżuru wakacyjnego oraz druki zamieszczone są na stronie internetowej:
www.ppmopawlowice.edupage.org
oraz
www.zsppawlowice.edupage.org (zakładka rekrutacja).
Dokumenty należy składać w Publicznym Przedszkolu w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach,
ul. Wojska Polskiego 3 do dnia 30 kwietnia 2025 r.
Rekrutacja do klasy VII dwujęzycznej klasy
- 25.02.2025
REKRUTACJA DO KLASY VII DWUJĘZYCZNEJ
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca
w Zespole Szkolno - Przedszkolnym
w Pawłowicach
na rok szkolny 2025/2026
Dyrektor Zespotu Szkolno - Przedszkolnego
w Pawłowicach ogłasza rekrutację
do klasy VIl dwujęzycznej Szkoty Podstawowej nr 2
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Pawiowicach.
Regulamin rekrutacji zamieszczony jest na stronie internetowej:
www.zsppawlowice.edupage.org (zakładka rekrutacja).
Dokumenty należy składać od 3 marca 2025 r. w sekretariacie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
w Pawłowicach, ul. Pukowca 4.
Zapisy oraz rekrutacja do klas pierwszych
- 13.02.2025
ZAPISY ORAZ REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach
na rok szkolny 2025/2026Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pawłowicach ogłasza zapisy oraz rekrutację do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach zgodnie z załączonym harmonogramem.
Regulamin rekrutacji zamieszczony jest na stronie internetowej:
www.zsppawlowice.edupage.org (zakładka rekrutacja).
Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pawłowicach, ul. Pukowca 4_________________________________________________________________________________________
Obwód szkolny Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca obejmuje następujące ulice:
1. sołectwo Osiedle Pawłowice, ulice:
Polna od nr 15, Górnicza, Kręta, Krucza, Orzechowa, Pukowca, Poligonowa, Szkolna tylko numery 35,37,39, Wąska, Wojska Polskiego.
2. sołectwo Pniówek – wszystkie ulice.
Gminne Igrzyska Młodzieży
- 13.02.2025
10.02.br uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej i zajęły 3 miejsce. W skład drużyny wchodziły: Oliwia Martynowska kl. 8c, Dominika Polit kl. 8b, Zuzanna Stencel kl. 8b, Barbara Tokarczyk kl. 8c, Emilia Fryszkowska kl. 8c, Karolina Hodurek kl. 8c, Zuzanna Bojarska kl. 7c, Olga Szymczak kl. 7c, Amelia Sobolewska kl. 7c.
1
Gminne Igrzyska Młodzieży
- 11.02.2025
10.02.br uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej i zajęli 4 miejsce. Skład drużyny stanowili: Nataniel Gluza kl. 8c, Kamil Molitor kl. 8c, Franciszek Dziedzic kl. 8c, Stanisław Walczak kl. 8c, Szymon Ciorkowski kl. 8b, Filip Zielonka kl. 8c, Wiktor Woźny kl. 7c, Wiktor Romanowski kl. 8a.
Warsztaty mydlarskie
- 10.02.2025
Nasi uczniowie rozpoczęli właśnie kreatywny tydzień tworzenia mydełek. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, którzy ufundowali warsztaty. Dziękujemy pani Annie Kulińskiej z Anki Wariacje&Dekoracje za przeprowadzenie lekcji. Wszystkim rodzicom gratulujemy, że wspólnie udało się zrealizować cel, który już dziś wiemy, że bardzo ucieszył nasze dzieciaki.
4
Projekt geograficzny uczniów klas 5
- 09.02.2025
Od listopada do stycznia uczniowie klas 5 na lekcjach geografii realizowali projekt edukacyjny pt. "Paczki krajobrazowe". Celem projektu było pogłębienie wiedzy o różnorodności krajobrazowej Polski. Dzieci podzieleni na zespoły przygotowywały paczki na temat: Pobrzeża Słowińskiego 🏖️🌊, Pojezierza Mazurskiego ⛵⛵, Niziny Mazowieckiej , Warszawy 🏙️🌇, Wyżyny Śląskiej 🏭, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej 🌄, Wyżyny Lubelskiej oraz Tatr 🏔️🗻. Dzięki tej metodzie pracy uczniowie mogli poznać charakterystyczne cechy różnych obszarów Polski, rozwijać umiejętności pracy w grupie, kształtować kreatywność, zrozumieć wpływ środowiska przyrodniczego na życie ludzi, gospodarkę oraz turystykę na danym obszarze, a także doskonalić umiejętności prezentacji informacji, zarówno w formie wizualnej, jak i opisowej. Projekt pozwolił piątoklasistom lepiej zrozumieć różnorodność krajobrazową Polski. Przy ogromnym zaangażowaniu uczniów powstały bogate w informacje pudełka, które pomogły im w lepszym przyswojeniu wiedzy o polskich regionach geograficznych.
14
Gminne Igrzyska w Piłce Koszykowej
- 08.02.2025
29.01.br w naszej szkole rozegrane zostały Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Koszykowej 🏀🏀🏀🎽🎽🎽Dziewcząt i Chłopców 3x3.
W Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Koszykowej Dziewcząt 3x3 drugie miejsce zajęły: Zuzanna Wasilewska kl. 5c, Agata Zarzycka kl. 4a, Liliana Damięcka kl. 3b.
W Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Koszykowej Chłopców 3x3 drugie miejsce zajęli: Szymon Karwacki kl. 6b, Oliwier Orczykowski kl. 6b, Wojciech Wieremczuk kl. 6b, Aleksander Górczyński kl. 6b.
W Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Koszykowej Chłopców 3x3 czwarte miejsce zajęli: Nataniel Gluza kl. 8c, Kamil Moltor kl. 8c, Franciszek Dziedzic kl. 8c, Kacper Cyrulik kl. 8c, Szymon Ciorkowski kl. 8b.
W Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt3x3 pierwsze miejsce zajęły: Olga Szymczak kl. 7c, Julia Kołodziej kl. 7c, Oliwia Martynowska kl. 8c, Zuzanna Stencel kl. 8b, Dominika Polit kl. 8b. Dziewczyny awansowały do zawodów powiatowych.
Gratulujemy! Życzymy powodzenia! 🤩🤩👍👍👏👏👏
Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej
- 06.02.2025
5.02.2025 r. uczniowie naszej szkoły wywalczyli 1 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej i awansowali do zawodów rejonowych. Drużyna w składzie: Jan Rakus kl. 6a, Patryk Barcikowski kl. 6a, Aleksander Górczyński kl. 6b, Nikodem Groniak kl. 6c, Szymon Wodziński kl. 6c, Bartosz Krawczyk kl. 6c, Igor Kazoń kl. 5a, Karol Urbaczka kl. 5a. Gratulujemy! Jesteście najlepsi w powiecie 💪 Brawo!Dobra robota 😊
2
Konkurs "Psie troski"
- 04.02.2025
Uczniowie zajęć świetlicowych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Psie troski" na ilustrację z okazji Światowego Dnia Zwierząt na podstawie lektury pt."Psie troski" Toma Justyniarskiego. Organizatorem konkursu była Fundacja Serce Świata, która działa na rzecz zwierząt.
Celem konkursu było edukowanie społeczeństwa na temat odpowiedzialnej opieki nad psami, promowanie wartości miłości i empatii wobec zwierząt, zwiększenie świadomości potrzeb i dobrostanu psów oraz angażowanie młodej generacji w postrzeganie i rozumienie potrzeb zwierząt poprzez kreatywną ekspresję.
Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji, dowolnie przez siebie wybraną techniką plastyczną, przedstawiającej dane wydarzenie w oparciu o treść lektury.
Do konkursu zgłoszono z naszej szkoły 21 prac, które rywalizowały z ponad 20 tysiącami prac z całej Polski.
Nasi uczniowie otrzymali certyfikat "Obrońcy Zwierząt", a szkoła otrzymała tytuł "Szkoły Przyjaznej Zwierzętom" za angażowanie się w naukę dzieci empatii, szacunku i miłości do zwierząt.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, pasję i twórczą energię.
"Coś słodkiego dla seniora"
- 04.02.2025
Codzienność wielu osób starszych, mierzących się z problemami zdrowotnymi, finansowymi oraz samotnością nie należy do najłatwiejszych. Chociaż nie zmienimy całego świata, ale poprzez podjęte działania możemy mieć wpływ na coś dobrego. Dziękujemy bardzo za aktywny udział w akcji "Coś słodkiego dla seniora". Podziękowania kierujemy w stronę rodziców oraz uczniów.
EkoWalentynki 2025
- 04.02.2025
W tym roku, będziemy świętować walentynki troszkę inaczej :)!
W piątek 14.02.2025 r. na łączniku o godzinie 11:20 odbędzie się zbiórka baterii w ramach akcji "EkoWalentynki". Każdy uczestnik akcji, który przyniesie zużyte baterie, dostanie drobny upominek. Gdyby komuś nieudało się dotrzeć w piątek, będzie możliwość dostarczenia baterii po feriach do p. Kwiatek ( sala 23).
#ekowalentynki #ekowalentynki2025 #badzeko #ekologia #baterie #zbiorka #ekozbiorka
A teraz troszkę o akcji:
EkoWalentynki 2025!
Będziemy działać w całej Polsce od Bugu po Odrę, od Tatr po Hel. Pozbieramy zużyte bateryjki w szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w samorządach, mediach, organizacjach społecznych. Akcję organizujemy wspólnie z REMONDIS Electrorecycling Polska , Electro-System Organizacja Odzysku , Europejska Platforma Recyklingu - firmami, które są liderami w Polsce i Europie w zakresie zbiórki, odzysku i recyklingu zużytych baterii, oraz naszym przyjacielem, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, z którym od lat wspólnie działamy na rzecz ochrony środowiska.
A dlaczego należy zbierać baterie?
Najważniejszą zasadą jest wrzucanie baterii do specjalnych pojemników, czyli nie mieszanie ich z innymi odpadami. Za sprawą selektywnej zbiórki zużytych baterii i akumulatorów, można z tych niebezpiecznych odpadów odzyskać cenne substancje, np.: aluminium, cynk, kadm, kobalt, lit, miedź, nikiel, ołów, mangan, mosiądz, rtęć oraz tworzywa sztuczne i papier do produkcji paliwa RDF. Pierwiastki te mogą być ponownie wykorzystywane w wielu procesach produkcji przemysłowej, dzięki czemu oszczędzane są surowce naturalne, paliwa kopalne, energia oraz woda. Metale ciężkie w bateriach mogą być odzyskane i nie zatrują środowiska!
Pamiętaj!
Oddzielaj akumulatory i baterie od innych odpadów.
Przed wyrzuceniem np. zabawki, narzędzia, czujnika, LED’u, odzieży i obuwia ze świecącymi elementami, sprawdzaj, czy nie ma w środku ukrytej baterii lub akumulatora .
Akumulatory przenośne i baterie wrzucaj do specjalnych pojemników – znajdziesz je w urzędach, szkołach, części sklepów oraz stacji benzynowych. Baterie też są zbierane w wielu sklepach, na poczcie, w wielu placówkach oświatowych, w zakładach recyklingu REMONDIS Electrorecycling.
Baterie i elektroodpady można też oddawać do PSZOKów (punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych), które są w każdej gminie w Polsce.
Stypendia Dyrektora
- 04.02.2025
Znamy już nazwiska uczniów naszej szkoły, którym zostały przyznane stypendia naukowe finansowane ze środków Gminy Pawłowice. 🤩🤩🤩Są to:
Franciszek Dziedzic,
Oliwia Woryna,
Milena Kiełkowska,
Weronika Paszenda,
Anna Jędrzejczak,
Natalia Sznapka,
Julia Zielińska,
Albina Makhankova,
Michalina Polak,
Krzysztof Serafin,
Natan Stachowski,
Emilia Fryszkowska,
Dominik Garsztka,
Alan Opyd,
Liliana Pasierbska,
Lena Siatkowska,
Małgorzata Walczak,
Zuzanna Polak,
Barbara Tokarczyk,
Milena Gatner,
Nadia Konieczny,
Magdalena Tokarczyk,
Filip Pasierbski,
Amelia Jarema,
Oliwia Martynowska,
Hanna Morawiec,
Martyna Drozdziok,
Nataniel Gluza,
Kamil Molitor,
Milena Stuchlik,
Wiktoria Gazda,
Krzysztof Welchar.Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali:
Nikodem Groniak,
Szymon Wodziński,
Patryk Barcikowski,
Jan Rakus,
Wojciech Wieremczuk.Stypendystom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów! 👏👍💐
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie