W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskojęzycznej "I CAN SING" w ramach Tygodnia Kultury Europejskiej dla uczniów klas 1-3. Oto lista zwycięzców: 1. miejsce: Magdalena Ruszczyk z klasy 1c, 2. miejsce: Agata Orczykowska z klasy 2 c, 3. miejsce: Noemi Pęcek-Elkaliouby z klasy 1 c. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniały występ.
Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju
- 15.04.2024
W poniedziałek 08.04.24 r. w naszej szkole organizowany był Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju.
Dzień ten miał na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Uczniów klas 1-3 wzięli udział w trzech konkurencjach. W każdej konkurencji brało udział pięć osób. Dzieci rywalizowały wg grup wiekowych.
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce zajęła klasa 1 c
II miejsce klasa 1 a
III miejsce 1 b
W kategorii klas drugich:
I miejsce zajęła klasa 2 c
II miejsce klasa 2 b
III miejsce 2 a
W kategorii klas trzecich:
I miejsce zajęła klasa 3 a
II miejsce klasa 3 c
III miejsce 3 b
Ponadto uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie skakania na skakance. Przedstawiciele każdej klasy mieli za zadanie skakać jak najwięcej razy. Trzy klasy, które uzyskały najlepsze wyniki, czyli klasy: 5 c 6 b i 6 c otrzymały "Bon na niepytanie", który mogą zrealizować w wybrany przez siebie dzień w miesiącu kwietniu. W tym dniu uczniowie danej klasy nie mogą być odpytywania ani pisać żadnych niezapowiedzianych kartkówek.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Aktorem być…
- 15.04.2024
Uczniowie klasy V a mieli okazję podczas lekcji języka polskiego sprawdzić, jak być aktorem, reżyserem, scenografem czy suflerem. W ramach projektu edukacyjnego przygotowali od a do z miniaturę teatralną na podstawie mitu Wandy Markowskiej „Demeter i Kora”. Przez kilka tygodni uczyli się kwestii na pamięć, przygotowywali rekwizyty oraz dekoracje. Zadbali też o stroje. Piątoklasiści wykazali się kreatywnością oraz umiejętnością pracy w zespole. Występy były zachwycające! Wszyscy spisali się na medal, a przy tym świetnie się bawili!
Żywa lekcja muzyki
- 11.04.2024
10 kwietnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja muzyki 🎼🎵🎶. Uczniowie zostali zabrani w egzotyczną podróż do źródeł pulsującej rytmami muzyki afrykańskiej. Podczas melodyjnej wycieczki dzieci poznały brzmienie typowych i rzadkich instrumentów perkusyjnych. Na koniec wszyscy wykonali utwór muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem sekcji rytmicznej złożonej z uczniów naszej szkoły 🎷🎸🎹🎺🎶🎙️.
Spójrzcie na to niesamowite muzyczne przeżycie.
Uprawa roślin
- 10.04.2024
🌸🌷🌺Wiosna to czas na uprawę roślin przydomowych. 🌿🍀🪻
Uczniowie klasy 5 a prężnie działają na rzecz szkoły wspierając działania ekologiczne.❤
🌻🌻🌻Dotychczas udało się nam wysiać i rozsadzić 250 doniczek z jadalnym słonecznikiem.🌻🌻🌻
🥳Do końca tygodnia chcemy podwoić plony!🤩
Dziękujemy za wsparcie RR, która zakupiła nasiona oraz wszystkim uczniom i nauczycielom dostarczającym doniczki z recyklingu.👏👏
ZSP Pawłowice świeci na niebiesko
- 02.04.2024
Pod takim hasłem dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły pozowali do specjalnie przygotowanej ramy w kolorze niebieskim symbolizującym kolor osób z autyzmem, aby okazać swą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie jest corocznie obchodzony 2 kwietnia. Jest to okazja aby spróbować zrozumieć, okazać wsparcie i nie oceniać osób ze spektrum autyzmu.
Znaki Wielkanocy
- 29.03.2024
Wtorek 26 marca br. był w naszej szkole dniem rozpoczynającym czas radosnego świętowania Wielkiej Nocy.
Uczniowie klasy 2b z nauczycielami przygotowali świąteczne przedstawienie pt. "Znaki Wielkanocy" dla uczniów klas 1-4 i zaproszonych gości: rodziców i dziadków. Była to okazja do wspólnego spotkania i złożenia życzeń.
Apel Wielkanocny
- 28.03.2024
We środę 27 marca odbył się świąteczny słowno-muzyczny apel wielkanocny. Uczniowie i uczennice klasy Ia i klas starszych przedstawili program artystyczny wprowadzający społeczność szkolną w atmosferę świąt i przypomnieli tradycje związane z tym okresem. Na koniec p. dyrektor przekazała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia spokojnych i radosnych świąt.
7
Dzień Kolorowej Skarpetki
- 27.03.2024
21 marca zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Dzień Kolorwej Skarpetki, która związana jest z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Obchodzony jest on 21 marca, czyli dwudziestego pierwszego dnia trzeciego miesiąca. Ta data nie jest przypadkowa, a odnosi się do obecności trzeciego chromosomu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów, które składają się z łańcuchów DNA. Ten 3 chromosom jest odpowiedzialny za występowanie wady genetycznej, jaką jest Zespół Downa.
Akcja miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. W tym celu uczniowie zapoznali się z prezentacją poświęconą tym osobom. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary na znak solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Ponadto na korytarzach pojawiły się papierowe skarpetki wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Młodzież aktywnie i z pełnym zaangażowaniem włączała się w podejmowane przedsięwzięcia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.
1
Akcja „Góra Grosza” zakończona!
- 27.03.2024
Wolontariat wraz z opiekunkami: Katarzyną Błaszczuk- Sabat, Kamilą Kwiatek od listopada prężnie uczestniczyli w akcji. Kolejny rok nasze przedszkolaki także dołączyły do akcji. Koordynatorem z ramienia przedszkola była pani Marzena Bielińska. Dziękujemy! W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę: 512,70 zł (prawie 80 kg monet).
Celem akcji Góra Grosza, jak co roku jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczna opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.
Dziękujemy Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowani byli w tę akcję .
Lekcja przyrody z kodami QR
- 25.03.2024
Klasa IIIc w ramach zajęć dydaktycznych związanych z segregacją śmieci miała okazję pracować z kodami QR. Do ich odczytywania potrzebowaliśmy urządzenia mobilnego i aplikacji, czyli czytnika kodów QR. Nasza praca przebiegała z użyciem telefonów komórkowych. Uczniowie świetnie się bawili i doskonale poradzili sobie ze skanowaniem i odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości. W ramach projektu ekologicznego "Z ekologią na Ty" trzecioklasiści zrealizowali bonusowe zadanie z użyciem kodów QR.
5
Kurczaki w 3D
- 22.03.2024
Uczniowie klasy 7c uczęszczający na kółko chemiczne korzystając z drukarki 3D po raz kolejny przygotowali ozdobę świąteczną - tym razem na Święta Wielkanocne. W pracowni chemicznej powstały żółto - pomarańczowe kurczaczki 3D. Trójwymiarowe modele umieszczone są w skorupie, którą uczniowie zbudowali wykorzystując gips - czyli uwodniony siarczan (VI) wapnia. Dlatego otrzymaną ozdobę można znowu śmiało nazwać chemiczną 😊
Kurczaki 3D w skorupce upiększają korytarz obok sali chemiczno - fizycznej.
1
Dzień świętego Patryka
- 21.03.2024
18 marca w naszej szkole obchodziliśmy święto św. Patryka . W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na zielono. Odwiedził nas również native speaker p. James McCarthy, który przybliżył uczniom krajoznawcze i kulturowe aspekty Irlandii. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach. Dzieci klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym na "Kapelusz Leprechaun'a". Wyniki konkursu prezentują się następująco:
1. miejsce Magdalena Ruszczyk kl. 1c
2. miejsce Paulina Prządka kl. 3a
3. miejsce Viesta Ledashcheva kl. 2c, Julia Nowak kl. 3a
Wyróżnienia: Aleksandra Furtak kl. 1a, Rafał Wierdak kl. 3a
Dzień Poezji z Czesławem Miłoszem
- 20.03.2024
Z okazji zbliżającego się Dnia Poezji, 19 marca br. , grupa aktywnych czytelników naszej biblioteki uczestniczyła w warsztatach „Dzień Poezji z Czesławem Miłoszem”.
Spotkanie z utworami patrona 2024 roku było inspiracją do spontanicznego tworzenia własnych wierszy złożonych z rożnych wyrazów i zdań wyciętych z gazet.
Prezentacja oryginalnych wyklejanek pozwoliła uczestnikom spotkania przez chwilę poczuć się autorami współczesnej poezji.
Warsztaty zorganizowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej Filia Osiedle w Pawłowicach.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Wielka Liga Czytelników
- 20.03.2024
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Celem WLC jest przede wszystkim promocja literatury i czytelnictwa, tworzenie społeczności aktywnych czytelników oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne.
Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu przez uczniów co najmniej 5 pozycji książkowych ze specjalnej listy i rozwiązanie testu po przeczytaniu każdej książki. Aby każde zadanie zostało zaliczone należało zdobyć co najmniej 80 punktów na sto możliwych. Dozwolona była a nawet wskazana wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami.
Uczniowie, którzy spełnili wymogi regulaminu przystąpili 14 marca 2024 r. do drugiego etapu konkursu.
Ośmioro młodych miłośników czytania zmierzyło się z 30-minutowym pisemnym testem półfinałowym dotyczącym znajomości treści dodatkowej książki, wyznaczonej przez organizatora konkursu, jednakowej dla wszystkich uczestników w danej grupie wiekowej. Lekturą półfinałową dla uczniów klas 1-3 była w tym roku książka "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" Julity Grodek, natomiast dla uczniów klas 4-6 "Dynastia Miziołków" Joanny Olech. Test był niezwykle trudny i szczegółowy. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą pamięcią i wiedzą z zakresu książek konkursowych.
Niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do finałowego etapu ogólnopolskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej czytelniczej przygodzie oraz rodzicom za zaangażowanie i owocną współpracę.
Szkolnymi koordynatorami konkursu były panie :
Katarzyna Błaszczuk-Sabat, Barbara Kulak, Liliana Szulik.
Archiwum Aktualności