24.10.br. nasi uczniowie klas młodszych w składzie: Barcikowski Patryk, Górczyński Aleksander, Wodziński Szymon, Urbaczka Karol, Karwacki Szymon, Rakus Jan, Groniak Nikodem, Kazoń Igor, Wieremczuk Wojciech po zaciętej grze wywalczyli 3 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce halowej. Brawo! Gratulujemy! 👍👏👏👏👏
AleMózgi! - konkurs matematyczno-informatyczny
- 24.10.2024
Dzisiaj 24 uczniów klas 3-8 naszej szkoły wzięło udział w I etapie konkursu matematyczno-informatycznego AleMózgi!. Uczniowie mieżyli sę z zadaniami logiczymi będącymi przygotowaniem do nauki programowania i algorytmiki. Na wyniki kwalifikacji do drugiego etapu poczekamy do 16 grudnia. W przypadku zakwalifikowania się do II etapu uczniowie otrzymają dostęp do dedykowanych materiałów do nauki programowania w języku Python na platformie www.codeforia.com. Strona konkursu: https://www.alemozgi.pl/ Życzymy powodzenia!
„Pokaż, co czytasz”
- 24.10.2024
W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów z klas 4-8 do udziału w piątej edycji konkursu fotograficznego „Pokaż, co czytasz”.
Konkurs polegał na wykonaniu oryginalnego zdjęcia przedstawiającego książkę aktualnie czytaną przez ucznia. I w tym roku uczestnicy nie zawiedli i wykazali się dużą kreatywnością. Jury miało nie lada problem w wybraniu najlepszych i najbardziej pomysłowych prac.
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki oraz nagrodzone zdjęcia.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
I miejsce:
Julia Nowak- 4 a
Wiktor Kaniecki- 8 c
II miejsce:
Krzysztof Serafin- 5 b
Laura Hippler- 6 b
III miejsce:
Magda Tokarczyk- 4 c
Artur Ruszczyk- 5 c
Wyróżnienia:
Franciszek Kaniecki- 4 a
Nikola Wowra- 6 c
Zuzanna Polak- 8 b
3
Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach
- 24.10.2024
Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach serdecznie zaprasza szkoły do zaangażowania się w organizowaną akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.
Towarzystwo Patriotyczne ”Kresy” w Częstochowie organizuje kolejną akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich a szczególnie Polakom na Ukrainie pogrążonej wojną mieszkających w obwodzie lwowskim. W tym roku polegać ona będzie na zbiórce słodyczy, nowych przyborów szkolnych oraz darów żywnościowych. Jak co roku akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.
Okażmy solidarność z naszymi rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.
Jak co roku ZSP w Pawłowicach włącza się w akcję pomocy Polakom na Kresach Wschodnich. Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” - organizator akcji, dzięki naszemu wsparciu może pomagać naszym rodakom na Kresach.
Zapraszamy serdecznie Rodziców, Nauczycieli, Uczniów do włączenia się w tą akcję. W tym roku prosimy o przekazanie słodyczy oraz artykułów szkolnych oraz darów żywnościowych.Przykładowe zestawy :
I ZESTAW: książka - lektura dla dzieci, zeszyt, kredki, plastelina, mazaki, długopis, ołówek, czekolada, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, żelki, kartka z życzeniami świątecznymi od dzieci/młodzieży przygotowujących paczkę.
II ZESTAW: dżem, konserwa, ryż/makaron, cukier itd.
Zbiórka darów trwa do 12 listopada 2024r.
Przekazujemy je p. Kamili Kwiatek sala numer 23, bądź panią na portierni (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą).
Z góry dziękujemy za pomoc.
Wolontariat wraz z opiekunkami Katarzyną Błaszczuk- Sabat, Kamilą Kwiatek
Obrazowanie głoski - konkurs
- 24.10.2024
W październiku odbył się konkurs logopedyczny "Obrazowanie głoski", w którym uczniowie mieli za zadanie pokazać za pomocą pracy plastycznej, jaką głoskę trenują. Jury w składzie pani Barbara Kulak oraz Iwona Pliska wyłoniły najładniejsze prace. Organizatorem konkursu była pani neurologopeda Agata Witowska.
Nagrodzone prace:
I miejsce Paweł Domagała 2a
I miejsce Liliana Kazoń 2a
II miejsce Amelia Czwartosz 1b
II miejsce Wojciech Witoszek 1a
III miejsce Bartosz Kotkowski 1c
III miejsce Jakub Jagielski 1b
Wyróżnienia:
Kamil Kwiatkowski klasa 1b
Kacper Ganiek klasa 1c
Hanna Barcikowska 2a
Jadwiga Tokarczyk 1b
Milan Rabczewski 1c
Sukces w halowej piłce nożnej
- 23.10.2024
21.10.br nasi uczniowie z klas młodszych w składzie: Górczyński Aleksander, Wodziński Szymon, Urbaczka Karol, Karwacki Szymon, Rakus Jan, Groniak Nikodem, Kazoń Igor, Wieremczuk Wojciech wywalczyli 1 miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce halowej. Brawo! Gratulujemy i życzymy sukcesu w zawodach powiatowych.
Europejski Dzień Języków - europejskie śniadanie
- 22.10.2024
11.10 obchodziliśmy związany z Europejskim Dniem Języków - Europejskie Śniadania, gdzie każda klasa spisała się na medal uzyskując noty 9 lub 10 punktów w pierwszej części konkursu ‚klasa z klasa’. Drodzy uczniowie, już na starcie postawiliście poprzeczkę bardzo wysoko uzyskując najwyższą punktację. Każdy kraj był zaprezentowany w niezwykle interesujący sposób, a dekoracje, ubiór i poczęstunek były na najwyższym poziomie. Jak zawsze stanęliście na wysokości zadania jak zawodowcy. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy 4a oraz 7a prezentując Luksemburg i nasz piękny kraj - Polskę, klasy te zyskały dodatków 5 punktów za wkład w organizację tego wydarzenia.
Noc Naukowców 2024
- 20.10.2024
Jak co roku w październikowy wieczór na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyła się Noc Naukowców. Jest to największe popularnonaukowe wydarzenie w okolicy, w związku z czym, nie mogło tam zabraknąć żądnych wiedzy uczniów naszej szkoły! Sobotnią noc młodzież klas siódmych i ósmych spędziła na pokazach, wykładach i warsztatach, podczas których odkrywała fascynujący świat nauki. Wyjazd miał także charakter zawodoznawczy i był doskonałą okazją do poznania tajników pracy m.in. naukowców, mechaników, informatyków, geologów, budowlańców, architektów, chemików czy mechatroników.
Po wielu atrakcjach Nocy Naukowców wiemy jedno - nauka nie ma granic i jest dla każdego, kto tylko ma ochotę ją poznawać!
5
Na straganie w dzień targowy...
- 16.10.2024
Końcem września uczniowie klasy 2b zagościli na pawłowickim eko targu, gdzie pachniało już jesienią.
Dzieci degustowały pyszny miód, zjadały kiszoną kapustę i ogórki, biały ser oraz chlebek z masłem. Milusińscy zapoznali się także z pracą różnych zawodów. Było pysznie!2
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- 15.10.2024
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest co roku 10 października. Został on zainicjowany w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego i ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz walkę ze stygmatyzacją osób z zaburzeniami psychicznymi.
Powyższe wydarzenie jest okazją na zwrócenie szczególnej uwagi na znaczenie zdrowia psychicznego. Szkoła w ramach promowania zdrowia psychicznego u uczniów i podkreślenia, jak ważne jest dbanie o dobrostan psychiczny w codziennym życiu prowadzi szereg działań, min. Dzień Życzliwości, zajęcia artystyczne pozwalające na wyrażenie swych emocji zredukowanie stresu, warsztaty i prelekcje dla uczniów, konsultacje indywidualne, poradnictwo oraz kompanie informacyjne.
Jesienne drzewo
- 15.10.2024
Z okazji "Dnia Drzewa" uczniowie w ramach zajęć świetlicowych, wykonali pracę zespołową pt: "Drzewo".
Do wykonania zadania, uczniowie wykorzystali między innymi: kasztany, żołędzie, liście, gałązki oraz szyszki, które zbierali podczas wyjść na przyszkolne podwórko.
Gotowa praca zdobi szkolny korytarz.
Sukcesy w Sztafetowych Biegach Przełajowych
- 03.10.2024
W minionym tygodniu reprezentacje naszej szkoły brały udział w zawodach biegowych. Zajęliśmy 1 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Oto skład drużyny: Maleska Anastazja, Kiełkowska Milena, Sznapka Natalia, Fraj Lena, Bokłak Lena, Walczak Małgorzata, Kuraś Amelia.
Zdobyliśmy 4 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców - Igrzyska Dzieci. W skład druzyny wchodzili: Pisarek Wojciech, Groniak Nikodem, Kazoń Igor, Urbaczka Karol, Górczynski Aleksander, Wodziński Szymon, Brandys Hubert, Raszka Piotr.
2 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt - Igrzyska Młodzieży zdobyła drużyna w składzie: Tokarczyk Barbara, Kołodziej Julia, Szymczak Olga, Polit Dominika, Hodurek Karolina, Fryszkowska Emilia, Sobolewska Amelia.
Zaś 3 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców - Igrzyska Młodzieży - zdobyła drużyna w składzie: Gluza Nataniel, Molitor Kamil, Woźny Wiktor, Mastela Alan, Ciorkowski Szymon, Cyrulik Kacper, Półgroszewicz Szymon.
Serdecznie gratulujemy sportowych osiągnięć! 🏃🏃♂️🏃♀️🏃♂️➡️🏃♀️➡️🏃➡️
7
Spektakl muzyczny "Masz wybór"
- 03.10.2024
18 września 2024 r. uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w przedpremierowym spektaklu muzycznym „Masz wybór”. Przedstawienie wystawiła grupa musicalowa „eM”, w której występuje młodzież z okolicznych szkól średnich. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała pani Klaudia Macharzyńska - absolwentka naszej szkoły. Stroną muzyczną zajęła się pani Monika Kurowska, a taneczną Kamil Ignaczuk i Roksana Pietryja.
Spektakl „Masz wybór” to muzyczna opowieść o ludziach młodych i dla ludzi młodych. Opowiada o chłopkach i dziewczynach, o miłości, życiu, depresji, o naszej różnorodności i życiowych wyborach. W spektaklu znalazły się świetne znane także młodej widowni utwory z filmów tj. „Top Gun: Maverick” czy „Narodziny gwiazdy”. Musical nie mógł więc nie spodobać się uczniom. Młodzież wróciła pełna wrażeń. Brawa dla wszystkich artystów zaangażowanych w to wyjątkowe przedsięwzięcie.
Europejski Dzień Sportu
- 30.09.2024
Od 30.09-4.10.2024 r. nasza szkoła włączy się w akcję organizowaną przez Komisję Europejską pt. Europejski Tydzień Sportu. Celem akcji będzie promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
W programie znajdą się między innymi: lekcje judo dla klas 4-8 prowadzone przez UKS Judo Pawłowice, klasy 7 i 8 pójdą na siłownię Xtreme Fitness i poćwiczą z trenerem personalnym, uczniowie klas 1-3 zobaczą jak grają profesjonalne koszykarki - zawodniczki pana Adama Sztychnego, tydzień zakończymy dobrą zabawą z harcerzami z naszego pawłowickiego szczepu.
Życzymy niezapomnianych, sportowych wrażeń 😊🤾♂️
Metoda dramy w klasie Ia
- 30.09.2024
Drama jako aktywna metoda pedagogiczna posiada szerokie zastosowanie zarówno o charakterze edukacyjnym, jak również wychowawczym. Pobudza uczniów do aktywności oraz uatrakcyjnia przebieg lekcji. Jest to metoda rozwijająca osobowość, doskonaląca umiejętność komunikacji, wspomagająca rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Pełni także liczne funkcje terapeutyczne, bawi oraz uczy samodzielnego myślenia, działania, aktywności, otwartości, rozwija wyobraźnię, fantazję, emocje, elokwencję i plastykę ciała, wyrabia umiejętność współdziałania, pracy w grupie, a przede wszystkim ośmiela dzieci i przyspiesza ich rozwój na wielu płaszczyznach.
W klasie Ia realizowana jest innowacja pedagogiczna ,,e-MOC-je DRAMY”. Uczniowie w trakcie zajęć dydaktycznych pracują różnymi technikami dramowymi, wykorzystując również elementy innych sztuk, w tym przede wszystkim plastyki, muzyki, tańca i teatru. Poznając polskie abecadło utrwalają litery, poznają alfabet migowy oraz wyrażają swoje emocje, używając mocy dramy.
Jak mówić o niepełnosprawności? - projekt
- 28.09.2024
W ramach realizacji projektu "Jak mówić o niepełnosprawności" w klasach młodszych odbyły się zajęcia zapoznające najmłodszych uczniów z zagadnieniem niepełnosprawności osób niesłyszących oraz słabosłyszących. W czasie zajęć uwrażliwiono uczniów na potrzeby zrozumienia i wsparcia społecznego osób niepełnosprawnych. Dzieci poznały również podstawowe zwroty w języku migowym oraz wykonały rysunki motyli, będących symbolami osób niesłyszących i słabosłyszących.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie